PDA

Zobacz pełną wersję : AGAMA BRODATA POKARM



danny121
04-05-2013, 12:46
Czy Agama jak jest dorosła to musi się żywić noworodkami myszy nie wystarczą jej świerszcze??

FarmeR
04-05-2013, 13:29
generalnie osseski mysie jak i myszy juz dorosle daje by urozmaicic skladniki pobieranego pogarmu przez gada. Jesli niema mozliwoscie by zaopatrywac agame w witaminy ssakow, mozna urozmaicic podawane owady np. polne - moja agamka na tym teraz rzyje i bardzo jej smakuje. Oczywiscie tez pokarm roslinny wchodzi w gre.

FarmeR
04-05-2013, 13:31
sorki za bledy otr. oczywisci emialo byc "żyje" a nie "rzyje"

darkinvaider
04-05-2013, 15:11
ja mam pytanie czy mrorzone pasi koniki swierszcze itd po rozmrorzeniu nie traca artosci odzywczych itd? czy sa chtnie jedzone przz agamki? i jescze pytanie -jak dlugo plankton łakowy moze byc przechowywany w lodowce?

FarmeR
05-05-2013, 09:09
darkinvaider napisał(a):

> ja mam pytanie czy mrorzone pasi koniki swierszcze itd po
> rozmrorzeniu nie traca artosci odzywczych itd?

Kiedys byl taki watek na forum stwierdzono ze traca wiec dobrze by bylo posypac od czasu do czasu jakimis witaminami. Ja wlasnie zamrazam zawsze pasikoniki ale nieposypuje niczym po agamka ma UV-alke, sepie ktora sobie podjada w terra, i dostaje urozmawicony pokarm roslinny ktory wcina az jej sie uszy trzesa (duzo mlodych agam nieprzepada za pokarmem roslinym moja odwrotnie) wiec witamin jej niebrakuje.


> czy sa chtnie jedzone przz agamki?

moja to wsuwa jak cholera, niekote agamy nierusza niczego puki sie to nie poruszy moja to nietrzeba nic jej ruszac itd - juz sie przyzwyczila do tego ze sie pokarm nierusza. Ale co jakis czas wpuszczam jej muchy (z wlasnego wylegu) do terra by sobiepoganiala - wtedy to dopiero sie wyszaleje :)


> i jescze pytanie -jak dlugo plankton łakowy moze byc przechowywany w lodowce?

Trudne pytanie... mysle ze spokojnie mozesz sobie zamrozic cos na zime. U mnie sa zamrozone gora 1,5 tygodnia bo agama w takim tepie je ze niema mowy o odlozeniu czegos na zime bardz na trudne chwile :P

danny121
05-05-2013, 12:01
Czy Agama jak jest dorosła to musi się żywić noworodkami myszy nie wystarczą jej świerszcze??

danny121
05-05-2013, 12:02
A jeżeli w diecie agamy nie znajdą sie wogule myszy to jak czsto trzeba ją karmić owadami i czy brak w diecie myszy nie będzie miał wpływu na zdrowie agamy??

42d3e78f26a4b20d412==