PDA

Zobacz pełną wersję : malutka agamka



Kati25
05-05-2013, 03:10
Pare dni temu dostałam małą agamke , przez 2 dni byla super biegala skakala po korzonku i łypała okiem przez szybkę ale 2 dni temu zrobiła się jakaś osowiała cały czas śpi nie goni świerszczy:( zejdzie z korzenia i zasypia w miejscu temperature ma okolo 28 30 stopni 36 pod zarowka tylko nie wiem jak sprawdzic czy wilgotnosc jest odpowiednia a wczoraj dałam jej trochę wody pod sam pyszczek i duzo spila (kilkanascie kropli ) a jak na taka mala agamke to wydaje mi sie ze duzo...qpy robila po kazdym swierszczu a dziennie zjadala 2 i nie wiem czy sie aklimatyzuje czy cos sie dzieje niedobrego a jest taka kochana ze nie chcialabym jej stracic....:( aha i pociemniala troche przez ostatnie dni . Moze ktos mi cos podpowie???
Z góry dziekuje

gekon13
05-05-2013, 04:35
Może ma za małą wilgotność albo wylinkę jeśli tak to spryskaj jej terrarium.Sprawdź możę się ruszy.

FarmeR
05-05-2013, 08:55
nieee - to normalne. Moja miala cos podobnego tylko ona byla szczesliwa przez jeden dzien a potem jak by sobie przypomniala o swoim rodzenstwu i przez 1,5 tygodnia bylo tak jak napisales. Double brodacz byl ok przez tydzien a potem przez bardoz dlugi czas bylo z nim kiepsko. Nic sie nie boj daj duzo spokoju jaszczurce i ebdzie OK!

Kati25
05-05-2013, 10:57
Dziekuje bardzo pocieszyliscie mnie bo juz zaczelam sie strasznie martwic...spryskalam sobie mocno terrarium i czekam na efekty i w ogole to chyba kupie sobie wilgotnosciomierz...

frampi
07-05-2013, 15:28
a właściwie to jakie masz terrarium ? może ma marne warunki ?

Kati25
08-05-2013, 13:19
50/40/40
wyłożone piaseczkiem wilgotnosc 45% 2 korzonki i mala misieczka z woda
tylko ze ona jest juz taka chudziutka i nie chce jesc a co myslicie o witaminie a +d3???
pzdr

frampi
08-05-2013, 15:46
Dużo to to nie jest. Dla malca do 15-20 cm na początek wystarczy ale rozglądaj się już za większym terra i najlepiej już docelowym. Piasek dla małego gada też moim zdaniem nie za bardzo. Może zjadać. Lepszy byłby chyba żwirek, nawet taki akwariowy ale w miarę gruby. Ja zacząłem od podobnego terra a teraz mam 130x50x50 i gadzina czuje się super. W środku przede wszystkim ogrzewanie, światło i świetlówka UV. Witamina jak najbardziej ale tylko z UVką, bo inaczej jej nie wchłania. Poza tym kup jakieś witaminki np. reptimineral. UV jest konieczna ! I musi mieć ciepło ! Dodatkowo zapewnij jej dużo spokoju i próbuj skarmiać małymi świerszczami i może mączniakiem ale wybieraj białe, jak zrzucą pancerzyk. Nie wiem co by tu jeszcze więc pytaj ewentualnie

Kati25
11-05-2013, 03:46
Wiec.....
agamka juz odeszla troche mam zalamke przez to nawet nie troche a bardzo....napisze tylko ze strasznie sie zakochalam w tej gadzince i wiem ze jak minie troche czasu to zamieszka u mnie znowu taki maly "gamek" ale juz z mojego wyboru i bede o wiele lepiej przygotowana!!!
Dziekuje za wszystkie porady i pozdrawiam

frampi
11-05-2013, 04:35
Nie łam się. Ale następnym razem poczytaj trochę popytaj w sklepach i kup w porządnym sklepie zoologicznym, żeby nie wcisnęli ci chorej albo kalekiej. No i koniecznie zafunduj sobie przyzwoite terra z osprzętem. powodzenia

dżudżu
28-06-2013, 14:09
jezeli byla to agama blotna to wilgotnosc byla za mala 50,60-70% i podloze z drobniutkiego piasku z torfem albo wluknem kokosowym (np.) a odnosnie choroby to moja agamka miala to samo ;( i nie wiem co to moglo byc, czytam ksiarzke na temat chorób i podejrzewam ze to mogla byc anoreksja adaptacyjna, stresowa albo bakteryjna

42d3e78f26a4b20d412==