PDA

Zobacz pełną wersję : puste tarrarium i co dalej??



krzych01
08-05-2013, 09:37
Miałem małą agame ( tydzien czasu) padła nie wiem czemu.warunki były ksiazkowe.chyba za bardzo sie starałem!!! A wiec mam terrarium szer 60 wys 60 glebokosc 30! chcialbym cos trzymac.podobno agama jest "prosta w obsłudze" a jednak!! moze ma ktos jakies inne pomysly!!

MareQ
08-05-2013, 09:47
strasznie nietypowe wymiary masz tego terrarium. Coż, poszukaj czegoś odpowiedniego do terrarium o tych wymiarach... Ewentualnie mógłbyś tam od biedy wsadzić gekona lamparciego, tyle że jest to bardziej jaszczurka naziemna niż lubiąca sie wspinać, więc takie terrarium jest zbędne.

Marcin Kranc (Shazzy)
08-05-2013, 10:01
zanim bym cos wsdadzil tam zastanowilbym sie i sprawdzil czemu padla wkoncu skoro ksiazkowe to oczywiste ze cos musi byc nie tak z dnem moze roztocza bakterie jakas chemia w czyms? pomysl nad tym zanim wsadzisz tam kolejnego zwierzaka! A jesli wszystko jest ok no to coz agamy wbrew pozorm nie sa latwe w hodowli bo moga sie nie zaaklimatyzowac nic a nic czasem jak im nie pasuje posmieszczenie:(

FarmeR
08-05-2013, 11:53
agama padla? niewieze... pierwszy raz slysze o takim przypadku. Obawialem sie o moja bo tez miala na ocztaku problemy ale teraz lata po terra - doslownie ;). Ja na poczatku zrobilem tak:
- podloze: gazeta (nie kolorowa)
- zarowka do grzania sie i podnia maly kawalek klody by mogla na nim siedziec
- jeden korzen i galazka
- swietlowka UV
- sepia
- plytkie naczynko z woda
- czyste terrarium
- bardzo duzo spokoju (zakryte terra itd)

W tych warunkach a nawed o polowe gorszych agama musi przezyc! to juz cala natura agamy. A moze to byla jakas wada wrodzona lub chora byla na cos?

krzych01
09-05-2013, 05:47
PADŁ,PADŁA .KUPILEM JĄ OD GOSTKA Z POZNANIA (PRZESYŁKA KONDUKTORSKA).W SUMIE ZAPŁACIŁEM MNIEJ NIŻ CHCĄ WSZYSCY KTÓRZY SIE TU OGŁASZAJĄ,ALE CO Z TEGO!?POPROSILEM NAWET O POMOC KOBIETE Z ZOOLOGIKA KTORA TEZ TRZYMA AGAME.POWIEDZIAŁA ZE JEZELI CVHODZI O WARUNKI TO SA, A RACZEJ BYŁY WYSMIENITE!! SZLAG MNIE TRAFIA!!

goja
10-05-2013, 05:41
a myślałeś może o sekcji malucha? Tydzień to strasznie mało, może przyjechała już przytruta (karmienie sałatą, ogórek - są mocno pryskane). Moja pierwsza agamka padła po zjedzeniu ogórka ze sklepu, dosłownie 2-3 plasterków, strasznie mi przykro z tego powodu do dziś. Wiem też że maluchy często zjadają podłoże - jak taki się przytka to też może być bardzo źle. A jak agamka się zachowywała jak ją kupiłeś, jadła bez problemu, dobrze trawiła? Ja bym się jednak zastanowiła nad agamą, (najwyżej kup trochę podrośniętą, są mniej wrażliwe), i z dobrego źródła - polecam Biofila z Krakowa mają świetne agamki, zdrowe, dobrze wykarmione, i bardzo ładne

Chrzaniki
10-05-2013, 05:45
co do plytkiego naczynka z woda , najlepiej jest zalac zwirek woda, tak równo z pozomem zwiru poziom wody (oczywiscie w naczynku). Agamki potrafia dostac soku termicznego w wodzie a jak jest mała to sie w 0,5 cm wody potrafi utopić :((. Tak, że ta forma jest bezpieczniejsza, choć kłopotliwa bo trzeba pamiętać o dolewaniu wody przynajmiej z 2 razy dziennie.

krzych01
10-05-2013, 06:14
nie jadła praktycznie od początku .raz sprobowała swierszcza zjadła pół .jak ją włożyłem do terrarium moze godzine pobyła aktywna a potem klapa -nie bardzo chciała sie ruszac,siadziała z zamknietymi oczami .czasami piła( wada z vibovitem. pytam co moglo sie stac bo zastanawiam sie czy moge rościc pretensje do typka który mi ją sprzedał.średnia przyjemność jak dla mnie wywlić pieniądze na zwierzaka i patrzyć jak powoli zdycha!

goja
10-05-2013, 10:07
Jedynie sekcja zwłok jest w stanie potwierdzić czy możesz mieć pretensje do sprzedającego czy nie. Ja jestem z Warszawy i tu kosztuje ona 30 zł. Więc chyba warto zrobić bo będziesz wiedział co było nie tak

Dla mnie wygląda to bardzo dziwnie - agamki raczej nie mają problemów z aklimatyzacją. Jak dotąd miałam 3 maluchy i wszystkie zaraz po przyjeździe wcinały świerszcze bez problemów.

To co opisujesz przypomina mi jak moja agama się zatruła ogórkiem. Biedactwo z dnia na dzień było słabsze, cały czas miało zamknięte oczka, główka mu opadała bezładnie i w ogóle się nie ruszał, a na jedzenie nawet nie zerkał (za mączniakiem też nie, którego uwielbiał). Jedyne co to pił wodę z pipetki, kupki też nie robił, aż jednego dnia wydalił żółto-zielony śluz, to zazwyczaj znaczy zatrucie. Pojechałam do lekarza, ale nie mógł mu pomóc.

Przemyśl tą sprawę z sekcją, no chyba że już nie masz ciałka, wtedy odpada.

Legu
21-05-2013, 11:36
Kup to tego terra 1 Gekona Lamparciego

42d3e78f26a4b20d412==