PDA

Zobacz pełną wersję : jaki gat na piasek?



justGreg
10-05-2013, 01:33
Witam, mam niewielkie terra (43x23x21)z S. inexpectata, mam na dole piaseczek i tu pytanie do was, co za jaszczurkę, (żeby terra nie było za małe) mogę tam wsadzić jeszczę? Jestem laikiem, jeżeli chodzi o te sprawy ale chciałbym rozpocząć "zabawę" z tymi gadzinkami :-) Najlepiej jakiś gat. roślinożerny, żeby mi straszczyków nie zeżarł ;-)

Pozdrawiam gorąco. Greg

Digital
10-05-2013, 02:49
Ehh do tak małego terrarium nie wozysz jaszczurki roslinozernej !! a jesli chcesz jakis nie roslinozerny gatunek to musisz wyjąć straszyki ! ALbo jedno albo drugie ;] Najlepiej poczytaj sobie opisy MAŁYCH jaszczurek :)

justGreg
10-05-2013, 05:02
Wiesz nie znam się, widziałem wczoraj w biofilu kilka w niewiele większych terra więc się pytam. Dzięki za odpowiedź. Chciałbym tam coś jeszcze dodać, ale mięsożerca odpada.

Pozdro. Greg

Marcin Kranc (Shazzy)
10-05-2013, 05:04
albo mala jaszczurke dla kturej straszyk bedzie za duzy moze anolis kubanski albo maly geckon?

Digital
10-05-2013, 05:40
Anolis kubanski nie jest mały bo dorasta do 40 cm !!! A do tego terra mozesz dodac chyba tylko inne straszyki ;-)

dr Robert
10-05-2013, 10:22
Wzorowanie się na sklepach nie jest dobrym pomysłem. Zwierzęta w sklepie z definicji nie spędzają tam całego swojego życia. To dla nich tylko tymczasowe terrarium, więc jest rzeczą oczywistą, że może być mniejsze. Proponuję pająka lub świerszcze, a nie jaszczurkę.

goblin
10-05-2013, 11:03
Gekon pigmejski ??

justGreg
10-05-2013, 14:34
Pajak raczej odpada, roślinożernych chyba nie produkują :P
Co do świerszczy to niejest głupi pomysł, tylko czy przy wymianie roślinek mi się nie porozłażą po chacie ??

a co do tego gekonka, to znalazłem niewielkie info o nim. Mógłby mi ktoś przybliżyć mi trochę jego biologię ? I jak jest z tymi UVB itp ?? To jest konieczne czy jak?? I czy na pewno nie rzucą się na żarcie ich wielkości ??

Pozdro. Greg

42d3e78f26a4b20d412==