PDA

Zobacz pełną wersję : Power Sun



Kubalibry
12-04-2013, 07:07
Napiszcie mi jesli wiecie gdzie w necie moge dostac taka zarówke?Poniewaz u mnie w miescie nie ma jej w sprzedazy.

DEXiu
12-04-2013, 11:06
Kiedyś gdzieś to widziałem ale w necie nie wiem czy znajdziesz. Poszukaj na COLISIE i Um-Um ale w tym drugim patrzyłem i chyba nie ma. Głowy nie dam czy pan Sułek też tego nie mógłby skombinować :)

Jędrek
12-04-2013, 14:19
Jak nie znajdzieśz w Um-Um i Colisie, to napisz do nich. Części towarów nie wystawiają (co dziwi), w dodatku mogą (prawie) wszystko sprowadzić.

DUCH
19-04-2013, 11:49
Powersuna nie ma nigdzie. Jestem z Opola i pytałem wszędzie. Jedynym przedstawicielem tej firmy w Polsce jest ZOOLOG z Wrocławia. Niestety wyrzuciłem katalog z ich namiarami. Ich strona jest prosta. WWW.zoolog.pl, WWW.zoolog.com(.pl)- czy jakoś tak. Wejdziesz w zaawansowaną wyszukiwarke gdziekolwiek i znajdziesz. Telefon powinien tam być. Ta żarówka 100 wat kosztuje u nich ok. 180zł, 160wat ok.190zł.+ cena sklepowa, bo nie prowadzą sprzedaży detalicznej. Jeśli chcesz się dowiedzieć dokładnych cen musisz zadzwonić i powiedzieć, że jesteś z zoologicznego. Ja chciałem zamówić w sklepie, ale znalazłem lepsze rozwiązanie.
Firma Osram, żarówka HQL (MBF-U) 125wat. Ta żarówka, transformator (niezbędny) i oprawa ok. 160zł- ja tyle dałem. 125 watowa może świecić jako 125 wat i jako 80 wat. (dwa wejścia w transformatorze i w zależności gdzie włożysz kabel tak będzie świecić.) U mnie jest to dobre bo mam duże, zmniejszone terrarium i żarówka świeci jako 80 wat, (150litrów, temp. 30-32C. Z tyłu 25, a pod żarówką 35C.) a kiedyś jak usunę ściankę to przełączę na 125wat. Żarówka nie jest specjalistyczna do terrariów, ale służy między innymi dla oświetlania roślin i zwierząt, bo imituje światło słoneczne. Daje UVA i UVB. W podobnym modelu (HQI- chyba) może się wytworzyć nawet UVC. Zaleta jest jeszcze taka, że sama żarówka w necie kosztuje 9.99Euro, czyli w sklepie koło 6 dych. Nie ma ryzyka, że strzeli ci żarówka za 2 stówy. Jest jeszcze żarówka 80watowa, która może świecić na 50 i 80 wat. Tu jest trochę inny transformator,(inne wyjścia) ale zasada ta sama. Żarówka nie jest zwykła. Są w niej podobna wyładowania elektryczne i opary rtęci, co nie szkodzi nikomu. Mi ją zaproponowano i kupiłem w zoologicznym. Zaleta jest taka, że włącza się stopniowo zmieniając kolory i rozjaśniając się, co nie straszy zwierząt. Daje dużo ciepła (przez co nagrzewał mi się sufit i musiałem zrobić dodatkowy otwór wentylacyjny, ale to zależy od zamontowania. Wada jest taka, że po wyłączeniu przez pare(naście) minut nie da się jej włączyć, prawdopodobnie przez te opary rtęci. Musi ostygnąć. Na światowych stronach terrarystycznych jest polecana (UV, dużo światła, dużo ciepła, powolne rozjaśnianie...) Polska jak zwykle w tyle.
Pomyśl.

Mam zapisanych pare stron o HQL moge ci wysłać na maila jeśli chcesz.

Kubalibry
20-04-2013, 02:15
Dziek bardzo za news'y>Mysle, ze teraz wreszcie bede mógl wybrac cos odpowiedniego dla moich gadzinek.Gdybys mogl przeslac mi te stronki byloby calkiem dobrze.Pozdr ze slonecznych Kielc

42d3e78f26a4b20d412==