PDA

Zobacz pełną wersję : Nowicjusz



Arem
26-05-2013, 08:16
Witam
Interesuje mnie hodowla kameleona jemenskiego lub wernera ale nie mam o tym zbyt wielkiego pojecia.Dlatego tez prosze aby ktos napisal mi jakie dokladnie warunki musze spelnic aby zwierze czulo sie dobrze.Nie wiem jakie ma byc oswietlenie jakie dokladnie lampy uv no i oczywiscie interesowalo by mnie wszystko co Wy doswiadczeni hodowcy wiecie o tym wlasnie gadzie.Oczywiscie opis na terrarium.com.pl juz przeczytalem.Prosze rowniez o namiary na hodowcow ktorzy posiadaja kameleony za jak najnizsza cene:)
Pozdrawiam

KORSAKOW
26-05-2013, 09:20
podejście "za jak najniższą cene" + początkujący terrarystya + kameleon jemeński = martwe zwierze

to delikatny jaszczur

morisek
26-05-2013, 16:20
Popieram przedmowce no ale jak sie upierasz na jemena to nie ma co zniechecac tylko lepiej pomoc.
Po pierwsze nacisnij "szukaj" i wpisz tam "kameleon jemeński" i zacznij czytac wszystkie posty po koleji to przynajmniej dowiesz sie jak wygladaja problemy w hodowli i jak im zapobiegac sa wakacje wiec poswiec godzinke czy dwie a jezeli nie bedzie ci sie chcialo zdobyc chociaz tej teoretycznej wiedzy to odrazu sobie odpusc tego zwierzaka znajdziesz tam jak ma wygladac tera, jaka wentylacja, czym karmic, czym i jak poic, jaka swietlowke zamontowac, i ile i jakie witaminy podawac. A mlodego jemena mozesz kupic na przyklad od voraxa z wrocka bo ma pewny i sprawdzony towar :)

MareQ
27-05-2013, 00:01
niestety korsakow ma racje...
Jakby były chęci, to zamiast iść na łatwizne i czekać aż tutaj ktos mu wszystko na gotowe wywali, poszperałby po internecie za inf o jemenie. Nie jest to jakieś żadkie zwierze i informacji w całym necie też jest cała masa (wiem, bo sam kiedyś przypaliłem sie na jemena i całe dnie potrafiłem spędzać na czytaniu o nim na różnych stronach!). Dla chcącego nic trudnego.

Zarówno na tym forum, po wpisaniu 'kameleon jemeński' jak i na jakiejś popularnej wyszukiwarce (np. google) wyświetli sie cała masa wiadomości. Tylko musi sie chcieć to przeczytać wszystko.

I Arem, dam Ci dobrą rade: zanim kupisz zwierzaka, dowiedz sie maxymalnie dużo o jego hodowli, jakie musi mieć terrarium, jakie w nim warunki i jak mu je zapewnić, a nie wal odrazu o tanim kupowaniu... Zanim posiądziesz wszystkie te wiadomości to koniec wakacji Cie zastanie. Wiem, że pomyślisz że nie chce Ci sie tyle czekać, ale moim zdaniem powinieneś. Jeżeli po 2 mies w dalszym ciągu bedziesz chciał kameleona tzn że to nie był 'słomiany zapał'. Bo jak po 2-3mies jak masz go sprzedawać albo coś to też jest bez sensu.

Życze powodzenia.

Arem
27-05-2013, 06:27
Tak wlasnie przypuszczalem ze nie dostane zadnej konkretnej wiadomosci od doswiadczonych hodowcow.Wiem do czego jest internet i oczywiscie czytalem o komeleonie nawet korzystalem z tej slynn ej przegladarki "google" ale tam sa same ogoly napisane dla ciekawskich a nie dla osob ktore mysla o hodowaniu tego gada.Nie pozostaje mi inne wyjscie jak samemu sobie z tym poradzic.Liczylem ze jakis weteran zlituje sie i bedzie chcial mi jakos pomoc.Chyba zbyt wiele nie wymagam dla milosnikow tego gada to powinna byc przyjemnosc pisac o nim:)
Tak przy okazji dzieki Wam za pomoc.Szkoda ze mnie juz na starcie skreslacie mowiac ze gad u mnie zdechnie....

xol
27-05-2013, 08:12
To nie tak. Nie obrażaj się. Po prostu kameleony są bardzo trudnymi zwierzakami i nie poleca się ich poczatkującym. Każdy, choćby nie wiem ile przeczytał, zaczynając przygodę z terrarystyką popełnia jekieś błędy. Są zwierzaki mniej wrazliwe, dla których błąd hodowcy nie musi oznaczać choroby lub śmierci. Niestety, kameleony się do nich nie zaliczają. A nawet doświadczeni miewają z nimi problemy.
Moi przdmówcy zareagowali może niesympatycznie, ale zrozum: co chwila pojawiają się na tym forum podobne do twojego posty. I co chwila trzeba tłumaczyć od nowa to samo. Jest tu wyszukiwarka, możesz poszukać postów na temat kameleonów. Niestety wszystkie odpowiedzi będą podobne: nie należy zaczynać przygody z terrarystyką od wrażliwego, trudnego w utrzymaniu zwierzaka.
Poza tym: musiałbyś wyłożyć sporo kasy. Duże terrarium, sam zwierzak nie należy do najtańszych, jedzenie dla niego - a porzebuje dużo jedzenia.... Przemyśl to jeszcze.

rosea
27-05-2013, 11:39
...oczywiscie interesowalo by mnie wszystko co Wy doswiadczeni hodowcy wiecie o tym wlasnie gadzie...

Na takie pytanie nie odpowie się w jednym zdaniu, najlepszy jest opis, a po co mam kopiować cały tekst. Lepiej zadawać pytania, na które nie umiesz odpowiedzieć. Zgadzam się z przedmówcami, że to ciężka jaszczurka, ale jak zdobędziesz wiedzę teoretyczną możesz spróbować. W końcu w sklepach mają złe warunki, a żyją dość długo.

Arem
28-05-2013, 06:23
Dobrze xol przemysle to:)Ale moze tak przy okazji jakiego ty bys mi gada polecil??
Mam juz weza chinskiego i jak na razie zyje i szybko rosnie i cbhcialbym jesczze jakiegos innego gada hodowac...

KORSAKOW
28-05-2013, 11:18
powiedz nam jakie masz możliwości lokalowe i finansowe ;-)

ja ostatnio kupiłęm sobie haremik Tropidurus Hispidus i sobie chwale, małę niepozorne ale niesamowicie żywe, ciągły kocioł w terra

Arem
28-05-2013, 13:22
Nie wyswietlilo mojego postu??
A wiec korsakow chce na ten cel przeznaczyc cos ok 200zl tylko ze terra juz mam brakuje mi lamp a to drogie nie jest reszta na kameleona i jedzenie dla niego.Chcialbym kupic tez witaminy i wapn.Co mi polecicie za wapn bo u mnie jest taka beda ze chyba nic nie dostane...I to jest ten problem malych miast nawet niektore komponenty do terra musze zamowic

KORSAKOW
28-05-2013, 13:55
no to świetlówka zabiera 50zł pewrarat wapniowy 20zł

Jakiś gekonik, tropodurus hispidus, Anolis, Szyszkowiec

Arem
29-05-2013, 09:38
A jaki preparat bys mi polecil korsakow??Ja jestem zielony w tych sprawach a bym sobie to zamowil jak bym znal nazwe

KORSAKOW
29-05-2013, 09:48
ilu terrarystów tyle przepisów

Sera Reptimineral R? chyba R teki z czerwonymi napisami ;-)

Arem
30-05-2013, 15:24
Jeszcze jedno pytanie:)Czytalem ze kameleonom podaje sie owoce i ze one je jedza tak samo mysie noworodki i larwy.Rozumiem ze jedza owady bo one sie ruszaja ale larwy i noworodki sa ociazale wiec jak kameleon je widzi i lapie??Tak samo z owocami podaje je sie na rece przed glowa gada??Przeciez ludzie mowia ze nie nalezy ich stresowac a taki owoc wedrujacy nad glowa to stres.Prosze napiszcie mi jak to jest

Sojkas
30-05-2013, 16:17
Co ty czytales?
Ja od 1,5 miesiaca mysle nad kameleonem, mam terra swietne dla niego, a chyba kupie toke (ktore w tym terra tez powinno sie niezle czuc). Czemu? Bo nie chce, zeby mi zwierze padlo. Zdobede doswiadczenie z jaszczurami na latwiejszym toke ( nie proponujcie lamparta->takie to male, ze stach :D ) i za 2/3 LATA kupie kamki.

Arem
01-06-2013, 03:07
Pezekonaliscie mnie koledzy i nie wezme kameleona:) Chyba kupie sobie kolejnego weza lub jakas inna jaszczurke.Pozdrawiam i dzieki za wasze posty(uratowaliscie zycie kameleona)....

42d3e78f26a4b20d412==