PDA

Zobacz pełną wersję : Agama Błotna



kubus
11-06-2013, 04:29
Witam.
Od kilku miesięcy mam 3 agamki. Jedna z nich ma ubarwienie dużo jaśniejsze, ale sądzę, że to nie jest problem.
Problem natomiast to kolor jej pyszczka. Wydaje mi się, że przedtem wszystkie miały języki i wnętrze pyszczków różowe, a teraz widzę, że ta jedna ma prawie biały. Trochę mnie to niepokoi.
Czy to normalne?? A może coś się z nią dzieje??

Wilgotność mają odpowiednią, temperaturę też, a jedzenia pod dostatkiem.
Agamki mają 25-30cm.

pozdr
Qba

Bartek_12
11-06-2013, 04:41
Czesc nie wiem co to może
być ale polecam ci strone www.Terrarystyka.pl tam znajdziesz cos napewno mósisz wejsc w dzial choroby. A tak wogóle to mozesz mi cos napisac o swoich agamkach?
Bo ja mam tylko 12 lat i chcę sobie kupic Gekona lamparciego, a gdy juz go bede miec to kupie sobie parke jaszczurek polskich. Narazie!!!

Spellcaster
11-06-2013, 05:18
Bartek_12 napisał(a)

> gdy juz go bede miec to kupie sobie parke jaszczurek polskich.

A tak z ciekawosci... mozna wiedziec jakie to "jaszczurki polskie" chcesz kupic ???

Bartek_12
11-06-2013, 05:23
Jeszcze nie wiem ale latwe w chodowli.

AGAM
11-06-2013, 06:53
:P no comment :P

A taka bladość moze być objawem stresu albo jakieś problemy z krążeniem - to by jużbyło gorzej. Moze jest po prostu dominowana przez dwie pozostałe agamki. Nie zaobserwowałeś mzoe żeby tamte ją prześladowały??

kubus
12-06-2013, 01:10
Nie. CO prawda tamte dwie są z innego zakupu i jakoś tak razem sobie chodzą. Jak zasypiają, to niekiedy jedna na drugiej, a ta sobie tak jakoś samotnie.
Nigdy natomiast nie zauważyłem, by była ... "prześladowana" - widocznie maść, a prześladowanie, to domena ... ludzi.

A czy może być to objaw niedoboru witamin??
A może za mało słońca??

AGAM
12-06-2013, 02:20
Czy za mało słońca to watpie, ale witaminy mogą być przyczyną. Najlepiej weź ją po prostu do weta bo tak mozemy tylko wymyślać mnóstwo powodów.

42d3e78f26a4b20d412==