PDA

Zobacz pełną wersję : czerwony piasek pustynny do terrarium



Tiger
30-06-2013, 05:07
Czy ktos z was stosowal je do a. brodatej ?Jesli tak jakie macie uwagi ...

Dragonsong
30-06-2013, 08:05
Ja kilka dni temu zastosowalam piasek zoomedsa "vitasand" no i niestety musialam go wywalic z terra bo moj brodacz zaczal go namietnie pozerac (nie zlizywac- pozerac) wiec wolalam nie ryzykowac zwlaszcza ze nie ma mnie teraz wogole w domu a gadami zajmuje sie rodzinka ;) wiem ze sa osoby ktore trzymaja brody na pisaku bo tylko tego nie jedza - zalezy to poprostu od posiadanego osobnika.

Krzysztof.W
30-06-2013, 10:38
Podobno od tego kolorowego piasku, agamy brodate zmieniają kolor skóry na bardziej ładniejszy, ale jeśli odstawi się zwierzaka od tego podłoża to po jakimś czasie kolorek zanika.

Dragonsong
01-07-2013, 13:04
Najladniejszy jest kolor naturalny agamki czy to zwyklej czy barwnej odmiany a co do barwienia skory przez ten piasek to czasem poprostu wyglada to tak jakby zwierzak byl brudny i nie sadze by to akurat zdjecie sie komus spodobalo http://gallery.pethobbyist.com/index.pl?photo=148905

Tiger
01-07-2013, 15:20
Zapomnialem dodac ,ze chodzi o naturalny nie barwiony piasek pustynny ,importowany ,taki jaki jest w biofilu ... chyba najbardziej zblizone biotopowo podloze a.brodatej ?

Dragonsong
02-07-2013, 04:25
"chyba najbardziej zblizone biotopowo podloze a.brodatej ?"
nie do konca - brodate agamy sa dosc rozpowszechnione w Australii i potrafia zyc i na semipustynnych terenach i na trawiastych a czasem nawet na terenach dosc wilgotnych ;)

Az sprawdzilam o jaki piasek chodzi ;) Slyszalam ze niestety czasami mimo regularnego usuwania odchodow piasek potrafi strasznie przesmierdnac. Tiger najwazniejsze jest to bys zaobserwowal brode czy go nie je. Ja stosowalam tylko vita sand i bardzo szybko zrezygnowalam jak moja zaczela go jesc ;) ale wielu znanych hodowcow (np Dachiu) trzyma brody na pisaku i nie ma z tym problemow ;)

42d3e78f26a4b20d412==