PDA

Zobacz pełną wersję : czy gekony umią pływać?



mrmoon
03-07-2013, 08:31
Moze to dziwne pytanie, ale w moim terra jest zbiornik wodny (on ma tam zostać). Zastanawia mnie to, skoro gekony są zwinne, mogą chodzić po szybie to jakim cudem mogłyby nie umieć wyjść z wody? Czy to prawda? Może wszyscy tak mówią, a nikomu sie to nigdy nie zdażyło? Może wręcz przeciwnie, widział jak jego jaszczurkla wydostawała sie z wody?

mark0wy
03-07-2013, 10:59
Nie umia, ale za to moze umieja...

Kunoichi
03-07-2013, 13:37
jak gekowi robilam kopiel (bo mial problemy z wylinka) to sam wlaz do wody ale tylko prawie do "szyi"..............tak lapkami przednimi machal :D najpierw jedna jakby chcial kopac ale lapka "kopal" w powietrzu....pozniej druga.......i tak na zmiane puzniej wylazl.....moze chcial odgarna wode jak piasek?????

mrmoon
04-07-2013, 07:57
a głęboka była ta woda?? I jak duży był gekon??

Kunoichi
04-07-2013, 14:15
mrmoon jesli to domnie to

gek ma 17 cm a o wodzie napisalam ze mu leb wystawal caly


ale ja juz wszystkiego sie po moim geku spodziewam ............

podobno gruboogonowe sie nie czesto wspinaja a moj codziennie chodzi po scianie.................


a od paru miesiecy w nocy robi sie jasno pomaranczowy jak jedna z tych odmian kolorystycznych ( za dnia jest striped)

wiec nawet jak zacznie latac to uznam to za norme

Lugubris
04-07-2013, 15:15
tak gekony pływaja! najładniej na małych łódeczkach.

>

mrmoon
05-07-2013, 04:26
cóż za konstruktywna wypowiedź!
Poprostu coś wspaniałego, muszę kupić sobie kilka łódeczek. Zrobię małą wypożyczalnie najlepiej...
Jak nie umiesz nic mądrego powiedzieć, to lepiej milcz. :|

MareQ
05-07-2013, 04:28
zgadza sie, niestety. Namnożyło sie teraz nowych urzytkowników, którzy nabijają tylko licznik, nic poza tym. Lugubris, jak masz pisać głupoty to lepiej nie pisz. A poza tym Twoja wypowiedź jest niezgodna z regulaminem tego forum, z którym proponuje Ci sie dokładnie zapoznać, bo jego znajomość ostatnio bardzo sie tutaj przydaje.

Lugubris
06-07-2013, 01:10
Marequ drogi tylko tacy maniacy licznikowi ja Ty odpowiadaja na moje posty własnie po to żeby jak to napisałes nabijać liczniki,szczerze wcale mi na tym nie zależy.ale jak widać Ty musiałeś skomentować dla licznika ,bo Twoja wypowiedź za wiele nie pomogła mrmoonowi.
bywaj URZYTKOWNIKU forum i strazniku regulaminu

mrmoon
06-07-2013, 04:44
za to Twoja wypowiedź bardzo dużo mi dała. Właśnie sobie sklejam te "łódeczki". Założyłem temat i chciałem uzyskać odpowiedź. Obawiam się czy w moim terrarium gekoniki będą bezpieczne. I jak narazie Kunoichi tylko... dzieki wielkie :-)

ReBBy
06-07-2013, 04:50
Umieją. Właśnie sprawdziłem. położyłem mojego geka paskowanego na ściance wanny. wszedł do wody i przepłynoł na drugą strone

Kretschmer
06-07-2013, 07:49
Ja bym był ostrożny. Nie raz widziałem jak zwinka 'pływa' i nie raz widziałem utopioną zwinkę... nie znam się zbytnio na jaszczurkach, ale nigdy nic nie wiadomo.

ReBBy
06-07-2013, 08:38
jak ścianki basenu nie są śliskie to jaszczurka z pewnościę sie nie utopi. A gekon wyjdzie z wody nawet po śliskiej powierzchni

mrmoon
06-07-2013, 11:02
ReBBy dzięki wielkie!
Tego typu odpowiedzi szukałem. Dzięki za wykonanie "testu" ;-)
Myślałem żeby po zakupie samemu go przeprowadzić, ale to tylko potęgowanie stresu i tak dużego z powodu zklimatyzacji.
Z 3 stron jest szklane wyjście, dwa korzenie zatopione i z czwartej strony robię łagodne wejście do wody z lądu. Tak więc myślę, że nie będzie to jakiś problem dla gekonika :-)
pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

ReBBy
06-07-2013, 12:56
prosze bardzo ;) ;) Jak masz korzenie to na 100% sobie poradzą

42d3e78f26a4b20d412==