PDA

Zobacz pełną wersję : Oswojenie felsumy !?!?



Makspl
14-07-2013, 12:24
A oto pytanie dla posiadaczy felsum madagaskarskich: Do jakiego stopnia udalo wam sie oswoic wasza felsume i w jaki sposob wam sie to udalo ???? bardzo prosze o wyczerpujace wypowiedzi ;)

Jaca16
16-07-2013, 11:26
ja mam te piekne zwierze od poniedzialku i do tej pory nie udalo mi sie jej nawet zlapac na reke.

pati1
17-07-2013, 13:59
choduje te piekne jaszczurki od roku od małego, teraz mają po 23-25cm rosną strasznie, jesli masz poro czasu, to uuda ci sie podawac im z ręki świerszcze, beda ci lizały miód z palca.

JACA16 - jak bedziesz chciał je łapać na reke, to prawdopodobnie ogon ci zaraz w ręce zostanie.One bardzo są delikatne i bardzo szybko odrzucają ogon. Trudno sie je łapie, a ogon odrasta powoli , a koloru nabiera po ok 6 miesiącach.
Jak ci gdzieś ucieknie, lub chcesz ja złapać , to najlepszym rozwiazaniem jest nałożyc na nią plastikowe pudełko takiej długości , by z ogonem sie zmiesciła w całosci. Przesuwać to pudełko w strone krańca szyby, i nasuwać wieczko delikatnie.

powodzenia i urozmaiconej diety dla nich.

PS:
Ja dzis byłem na łące i złowiłem ze 100 koników polnych dla moich : FELSUM, TOKE, KUBANÓW,KAROLIŃSKICH, SYCYLIJSKICH i wielkiego KAMCIA

Jaca16
17-07-2013, 14:18
dzieki ze rade.Ale w takim razie jak probowac ja oswoic??

Makspl
17-07-2013, 22:34
mi juz od kupna wcina z reki ;D uwielbia miod i dzem jagodowy ;) , a wlasnie pati1: nie bojisz sie ze z konikami z laki przyprowadzisz jakies pasozyty ??

Łukasz
01-08-2013, 02:14
Felsuma jest pod wzgledem oswajania dziwnym zwierzeciem, mialem felsumy przez pol roku, zostawil mi je kumpel na czas wyjazdu do angli, i z nimi jest tak ze sa oswojone, zachowuja sie "pozytywnie" w stosunku do terrarysty, ale jak poczuja sie choc troche zagrozone, od razu wariuja. Chetnie bedzie zlizywac ci miod z palca, jesc z reki, moze nawet sama wejdzie ci na reke, ale jak bedziesz chcial Ty ja zlapac to zrzuci ogon, ucieknie. Ogolnie lepiej zeby sama weszla na reke niz zeby ja lapac. Jak juz zostalo powiedziane jest to strasznie delikatna jaszczurka, ale odwdziecza sie terraryscie tym jaka jest piekna :) Btw: nowy ogon jest z zasady brzydszy od poprzedniego :(

42d3e78f26a4b20d412==