PDA

Zobacz pełną wersję : problem z agamka brodata czy to garb czy co??



Gryfel
20-07-2013, 05:00
mam pewien pro9blem z agamka brodata pojawilo jej sie jakies dziwne wybrzuszenie na plecach czy moga to byc klopoty z kregoslupem czy moze jest to od jedzenia podaje mu swierszcze dwa dzienne i 2 razy w tydodniu posypuje vibovitem do tego naswietlam go caly dzien swietlowka zoomed 5.0 tylko taka miescila sie do terra wraz ze zmiana terra zwieksze swietlowke do 8.0 powiedzcie co to moze byc i jak z tym walczyc??

ROCES
20-07-2013, 05:12
Nie wiadomo co to. Opis jest samego "wybrzuszenie" jest dosc skapy, osobiscie spotkalem sie z podobnym probleme u innej agamy, posaidal zara za glowa wybrzuszenie ktore bylo lekko biale, okazalo sie jakims tam grzybem, w takich sytuacjach najlepiej zwiekrzyc temperature, wiekszosc zarazkow na gadach ginie wtedy, a jak to nic nie da po jakims czasie to do weta najlepiej sie udac.

Spellcaster
20-07-2013, 05:42
" Na plecach" czyli gdzie ? Na kręgosłopie czy jakoś z boku ? Sprawdź czy jest twarde czy miękkie, jakiej jest wielkości krztałtu, koloru.

Gryfel
20-07-2013, 07:32
jest to pod skura tak ze nie ma zbyt koloru jest wielkosci kolo 1 cm i jest miekkie

Dragonsong
20-07-2013, 11:23
miękkie? ja bym to pokazała weterynarzowi. Może to ropień ale on jest zwykle twardszy. Z temperaturą nic nie rób poprostu idź do weta.

Łukasz
01-08-2013, 01:56
po 1. Idz do weterynarza po 2. obserwuj agame, jak sie zachowuje i sproboj "sprawdzic" czy ja to boli, ale bez wyprawy do weta sie nei skonczy jak mysle :(

42d3e78f26a4b20d412==