PDA

Zobacz pełną wersję : Rhampholeon temporalis i Rhampholeon brevicaudatus



KoReXoN
06-08-2013, 05:25
Mam pytanie, czy duża jest różnica w wymaganiach między tymi dwoma gatunkami kameleonów? gatunki:Rhampholeon brevicaudatus Rhampholeon temporalis.
Nie rozumiem (broń Boże, nie negóję) dlaczego kameleonom potrzebne są takie duże terraria skoro one egzystują sobie na gałązkach, i wiodą jak mi się wydaje bardzo spokojny tryb życia.
Czy dobrze zabezpieczony wentylator załatwia sprawę tak podobno dla nich ważnej wentylacji?

Łukasz
06-08-2013, 05:40
nie odpowiem Ci co do tych konkretnych gatunkow, ale odpowiem na druga czesc Twojego postu, Kameleonom sa potrzebne duze terraria, poniewaz same sa dosc duze ^^ a poza tym potrzebuja spokoju, mozliwosci ukrycia sie, co do wentylacji, zalezy jakiej wielkosci/mocy jest to wentylator

moroszka
06-08-2013, 09:02
On akurat pyta dlaczego własnie te kameleony potrzebują dużych terrariów, mimo, że są malutkie. :)
Nie chodzi o przestrzeń "do biegania" :), tylko o utrzymanie własciwych warunków. Bardzo specyficznych dla tych zwierzątek. Łatwiej wtedy pogodzić wysoką wilgotność z dobrą wentylacją. W dużym terra posadzisz więcej roślin, to Ci pomoże w utrzymaniu wilgotności. Poza tym musisz mieć miejsca cieplejsze i chłodniejsze, bardzo wilgotne i troszkę suchsze. I kryjówki koniecznie, żeby się nie stresowały. Kameleon sam sobie wybiera wtedy miejsce dla niego odpowiednie, a nie te ,na które byłby skazany w małym terra z konieczności.

KoReXoN
06-08-2013, 11:33
Ok. dzięx
za wyczerpujące odpowiedzi.

pepre
06-08-2013, 12:53
kameleony z rodzaju rhampholeon i brookesia, wedlug mnie, wcale nie wymagaja az tak duzych terra, choc słowo "duże" moze byc rozumiane bardzo roznie. z racji ze sa to kamki ktore prowadza paktycznie naziemny tryb zycia (no moze nie naziemny ale nigdy nie wchodzą wyzej niz 0.5-1m) i zazwyczaj zyja albo przyklejony do kory drzew lub w niskich krzakach, wydaje mi sie ze nie potrzebuja wcale duzego terra. ja z powodzeniem trzymalem 3szt w terra 80x40x40 i nawet sie doczekalem potomstwa (kopulacja miala miejsce u mnie, w terra, a nie w naturze i w niewoli zniosly jajka)

moroszka
06-08-2013, 13:08
Właśnie to słowo "duże"... :) Wymiary jakie podałeś to wg. mnie "duże" terrarium dla tych kameleonów. Ja mam 60x 30x40. Bo pan w zoologicznym w moim mieście twierdzi, że można rhampholeony trzymać w słoiku.

goblin
06-08-2013, 13:14
taaaaa może jeszcze w kieliszku ??:P

pepre
06-08-2013, 13:15
wymiare ktore podales mysle ze są ok...

moroszka
06-08-2013, 13:17
Jeśli to do mnie, to podałaś...

pepre
07-08-2013, 10:24
aha:P ukłony w twoim kierunku, i proszę przyjmij przeprosiny;)

moroszka
07-08-2013, 11:50
Przeprosiny przyjęte :))
Zwłaszcza, że ująłeś mnie swoimi zdjęciami. Moje ulubione to rhampholeon z oczami zwróconymi ku niebu. Coś pięknego.

Gdanszczanka
05-09-2013, 14:42
Moroszka masz jednego czy dwa kameleony?

42d3e78f26a4b20d412==