PDA

Zobacz pełną wersję : Czy agama moze tęsknić ?



Daria
22-08-2013, 02:01
No to jest dziwne pytanie ale ja nie wiem co jej moze byc ! Zawsze była w akwarium na biórku i było wszystko ok, od niedawna ma duże terr. na drugiej stronie pokoju i ....

Daria
22-08-2013, 02:26
.. zauważam ze ona albo siedzi przy przedniej szybie jak by byc bliżej mnie albo ciągle śpi ! Nawet jak ją wezmę do ręki ona jest jakby ciągle śpiąca i lezy taka padnięta ! Pomocy !! Z góry dzieki za odpowiedzi !!

Daria
22-08-2013, 02:32
Problem dotyczy agamy brodatej.

afrox
22-08-2013, 02:35
hm... zazwyczaj tak jest po zmianie terrariuma...agamek jest taki ponieważ zmieniłaś jej otoczenie... i moze bybc zestresowana nową sytuacją... po jakimś czasie powinna przywyknąć do nowego otoczenia i powinno być wszystko oki...
możliwe też jest że nie będzie chciała narazie jeść ale jeżeli nie będzie to trwało dłużej niż kilka dni to znaczy że wszystko jest jak trzeba...
nieprzejmuj sie ;)
pozdro

Double
22-08-2013, 07:02
gady nie tesknia za czlowiekiem, tylko "ciesza" sie, kiedy go widza bo kojarza reke czlowieka z pokarmem. prawdopodobnie twoja agama jak napisal kolega wyzej nie moge sie jeszcze oswoic z nowym terrarium, a taka ospala jest dlatego, ze wlaczył jej sie "tryb zimowy" - bedzie mniej wiecej do marca ciagle ospała, ciemna i bedzie niewiele jadla.

skarpiel
26-08-2013, 03:20
hej czy wszyscy wszystko wiedzą?
gady nie tęsknią - hmmmmmmmmmm
kwestia do dyskusji - ale kto to sprawdzi - a może już to ktoś sprawdził

Serpent
26-08-2013, 05:32
skarpiel poczytaj sobie troszeczke np. o czymś takim jak mózg gada i o tym że są niżej uorganizowane niż ssaki i wtedy będziesz znał odpowiedź na swoje pytania czy gady aportują patyki czy mają uczucia tak jak np. psy (co zostało udowodnione naukowo) itp. powodzenia i udanej lektury....

Pozdrawiam
Serpent

mrmoon
26-08-2013, 11:41
przypominam też, że jeszcze nikomu nie udało się opracować porządnej analizy procesów myślowych człowieka, coś takiego jak świadomość jest nadal zagadką naukową. Więc Twoje niepodważalne argumenty legły w gruzach...
Kiedys czytałem w jakimś piśmie naukowym, że rybki mają 6 sekundową pamięć... co chyba jest na tyle głupie, że każdy kto miał choćby gupika wyśmieje taką teze.
A jeśli Agama przyzwyczaja się do widoku ludzkiej ręki, to jeśli jej tam nie ma potem, czy nie jest to tęsknota?
pozdrawiam

skarpiel
30-08-2013, 02:53
Ouuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!
No to mi dogadał
Serpent pewnie ma racje - chyle czoła
Ale ale, kiedyś ludzie nie przyjmowali do wiadomości że mogą sie wywodzić od małp
przecież to Bóg nast stworzył z gliny
Hmmmmmmmm to ciekawe z czego stworzył taką agame?????

Double
30-08-2013, 03:57
ej czy wy sie wszyscy dobrze czujecie? zaraz sie zacznie debata teologiczno-ewolucyjna

42d3e78f26a4b20d412==