PDA

Zobacz pełną wersję : czy wystarczy takie??



Gryfel
26-08-2013, 08:50
mam pytanie bo mam okazje tanio kupic terra o wymiarach 100x40x50 i pyatnie brzmi czy moze w nim zyc jedna Agam brodata czy nie bedzie za male czy bede musial je zmieniac czy bedzie mogla w nim zostac pozdrawiam i dziekuje

b.s
26-08-2013, 15:14
mysle ze bedzie dobre o ile 100to długosc:D

iron_spider
27-08-2013, 05:32
male

Dragonsong
27-08-2013, 06:39
totalnie za małe. Agamy rozną bardzo szybko i dorastają do 55 cm - ciekawe jak się w takim terra zwierzak obróci. Widze któryś już post tego typu i nie rozumiem jak ludzie mogą wpadac na takie pomysły. Gryfel idź posiedź kilka godzin w toalecie i zobacz jakby ci się zyło w pokoju o takich wymiarach przez 20 lat, ciekawe ile godzin (bo nie sądze by ktokolwiek wytrzymał więcej) dałbyś radę tam spędzić.

ser
27-08-2013, 12:21
chyba troczę za bardzo tam śmierdzi :)))) ( żartowałem )

PMajdan
27-08-2013, 17:06
Slucahj panie DRAGON SONG, pieknie cytujesz "opis gatunkow" ale ja pozwole sobie dodac maly fragment ktory opusciles...
"[...]Dorosłe osobniki osiągają do 35-45 cm[...]"

I tak oto, pomysl drogi panie. Zwierze w niewoli zawsze bedzie sie czulo, tak jak Ty w kiblu. Nie istotne czy bedzie mialo te kilka cm wiecej czy nie (bo mowa tu doslownie o kilku cm). Wez pod uwage ze przy takim terarium kazdy kolejny centymetr to automatyczne windowanie ceny w gore! i to jakie! (dla porownania akwaria:

200 x 70 x 40 (560L) - 1.500 zł
200 x 100 x 40 (800L) - 5.000 zł

Podobnie jest wsrod terrariow. Dlatego zgadzam sie z "B.S', ze wystarczy.
Pozatym, prosze cie nie przesadzaj z tym obracaniem sie w koło bo to jest smieszne. Co powiesz na legwana ponad 100cm ktory siedzi w terarrium 120cm? I zyje, jest piekny, a to ze mu ciaso to ina sprawa.

I tak oto: terrarium moze byc, przeciez agam nie umrze od braku paru cm. To kwestia hodowcy, jakie chce a jakie jest w stanie zapewnic warunki. CO NAJWAZNIEJSZE W DOMU AGAMA BEDZIE PRAWDOPODOBNIE WYPUSZCZANA WIEC NIE MA OBAWY ZE NIE BEDZIE MIAŁA RUCHU

P.S: Panie DRAGON, gdybys mial taka okazje jak pan szanowny Gryfel, to bys chyba ze 3 takie kupil terraria, za taka cene ;] i sadze ze bys mial inne zdanie w tej sprawie ;]

PMajdan
27-08-2013, 17:11
..i jeszcze jedno...

kolejny cytat z opisu gatunkow:

"[...] Wielkość terrarium Dla dorosłej pary minimum to 110/50/60 cm [...]"

A pisala to osoba ktora sie zna chyba, nie ;]

Wiec 100 x 50 x 40 dla JEDNEGO OSOBNIKA... ktory bedzie biegal po domu.. pzremysl jeszcze raz...

Dragonsong
28-08-2013, 04:00
"Slucahj panie DRAGON SONG, pieknie cytujesz "opis gatunkow" ale ja pozwole sobie dodac maly fragment ktory opusciles...
"[...]Dorosłe osobniki osiągają do 35-45 cm[...]" "

to w takim razie ciekawa jestem jakim cudem miałam na rękach samca który ma 49 cm i miałby więcej gdyby nie to, że stracił kawałek ogona ...



"P.S: Panie DRAGON, gdybys mial taka okazje jak pan szanowny Gryfel, to bys chyba ze 3 takie kupil terraria, za taka cene ;] i sadze ze bys mial inne zdanie w tej sprawie ;]"

jeśli już to Pani DRAGON i gdybym miała "taką okazję" dałabym cynk innym bo za małe terrarium po nic mi nie jest potrzebne.



"Pozatym, prosze cie nie przesadzaj z tym obracaniem sie w koło bo to jest smieszne. Co powiesz na legwana ponad 100cm ktory siedzi w terarrium 120cm? I zyje, jest piekny, a to ze mu ciaso to ina sprawa."

biedny zwierzak ...



"Nie istotne czy bedzie mialo te kilka cm wiecej czy nie (bo mowa tu doslownie o kilku cm)"

raczej o 50 cm




"Wez pod uwage ze przy takim terarium kazdy kolejny centymetr to automatyczne windowanie ceny w gore! i to jakie! "

jak kogoś nie stać na zapewnienie takiemu gadowi właściwych warunków to niech wybierze sobie S.petrii - ładne to małe i kilka osobników może być w terra o wymiarach 60x40 (nawet mniejszych)




"Pozatym, prosze cie nie przesadzaj z tym obracaniem sie w koło bo to jest smieszne"

nie ma to jak wypowiadanie się o zwierzęciu którego się nie ma. BTW - Twoja wypowidź mnie raczej nie śmieszy tylko przeraża - mam nadzieję ze nie zapragniesz miec gada i zostaniesz przy pająkach.

JoShi
28-08-2013, 04:35
Za male. Co najmniej dwa razy takie. Brodacze lubia sobie pobiegac.

JoShi
28-08-2013, 04:39
> "[...]Dorosłe osobniki osiągają do 35-45 cm[...]"
Zawsze wierzysz we wszystko co napisane jest w opisach na TCP jak by to byla wyrocznia ? Jesli tak to zacytuj jakia wielkosc terra zalecaja.


> I tak oto, pomysl drogi panie. Zwierze w niewoli zawsze bedzie
> sie czulo, tak jak Ty w kiblu. Nie istotne czy bedzie mialo te
> kilka cm wiecej czy nie
Istotne. Jak Ci enie stac na wieksze terrarium to kup sobie gumowa imitacje jaszczurki i trzymaj w tej klitce.


> Pozatym, prosze cie nie przesadzaj z tym obracaniem sie w koło
> bo to jest smieszne. Co powiesz na legwana ponad 100cm ktory
> siedzi w terarrium 120cm? I zyje, jest piekny, a to ze mu ciaso
> to ina sprawa.
I ty uznales to za wzor i zamierzasz powielac. Gratuluje...



> [b]I tak oto: terrarium moze byc, przeciez agam nie umrze od
> braku paru cm.
Owszem moze nie umrze od razu, ale nie bedzie mogla sie swobodnie poruszac, biegac, polowac i zachowywac natyralnie, a mnie sie wydawalo, ze chyba glownie o to chodzi chodowcom jaszczurek, nie tylko o to, zeby MIEC i moc sie POCHWALIC.


> P.S: Panie DRAGON, gdybys mial taka okazje jak pan szanowny
> Gryfel, to bys chyba ze 3 takie kupil terraria, za taka cene ;]
Sama bym kupila, ale w najlepszym razie dla lancetoglowa lub szyszkowca.

Chrzaniki
28-08-2013, 12:32
Sorrki, że nie na temat ale nie mogłem sie powstrzymac!
Co tylko pojawi sie post na temat wielkosci terrarium zwłaszcza dla brodaczy
wybucha straszna jatka. Pytania takkie stawiane sa srednio co dwa tygodnie wiec jazda jest non stop. Moze uzgodnicie wspólna wersje. he he

minok
28-08-2013, 12:46
No normalnie to o duużo za male ale jest podgatunek agamy o wiele mniejszy dla którego z pewnością by takie wystarzcyło niestety ten podgatunek jest mało dostępny w polse włąściwie jeszcze nigdy w zadnym sklepie go nie widziałem:(

Dragonsong
29-08-2013, 10:42
rozumiem że chodzi o miniaturowe brodacze pogona henrylawsoni. Wcale nie są trudnodostępne. Ma je w swojej ofercie Curtus. A tu prosze link http://www.terrarystyka.com.pl/zwierzeta.php?id=8 (miniaturowe są jako drugie)

Chrzaniki zasadniczo problem polega na tym, że ktoś tu w opisie podał stanowczo za małe wymiary a ludzie chcą je jeszcze zmniejszać. chyba byłoby dla niektórych najlepiej gdyby brody mieszkały w gablotce takiej 40x40 (w końcu niby ogon się powinien zgiąć) zawsze byłoby je widac - nie trzeba by było ich szukać itd

Tylko że to nie posążki czy wypchanie zwierzęta tylko bardzo ciekawskie i żywe jaszczurki które wymagają naprawdę przestronnego terra.

Abaddon
31-08-2013, 00:35
To terrarium jest stanowczo za male, Agamki uwielbiaja biegac, a tak pozatym to jezeli Ci wyrosnie samiec 55 cm to jak on sie obroci w takim "terrarium"??, tutaj Majdan podaje wielgachne ceny terrariow, nie lepiej zrobic terrarium z OSB? wyjdzie duuuuuzo taniej, przytym mozna bardzo duze terrarium zrobic. ja narazie dla Agamki 18 cm mam terrarium 120/60/70/ i juz sie przymierzam do zrobienia kolejnego tym razem 200/80/80 <mozliwe ze zrobie 200/80/100 i w tym jeszcze pietro zeby mialy gdzie biegac.>

Gadzinka
02-09-2013, 01:05
To terrarium jest za małe i lepiej,żeby nie wypowiadały się osoby,które nie hodują agam i nie znają ich zachowania,bo jak przeczytałam niektóre wypowiedzi to włosy mi dęba stanęły.Agamki muszą mieć duże i przestronne terra,w którym będą mogły się swobodnie poruszać i polować. Terrarium 100x40x50 może być na początek,dla jakiegoś malucha ale potem trzeba wymienić na dużo większe.

Dragonsong
03-09-2013, 11:10
uffffff a już myślałam że zostałam sama z tą walką o terraria ;) wielkie dzięki dla hodowców brodaczy :*

42d3e78f26a4b20d412==