PDA

Zobacz pełną wersję : zachowanie agam brodatych



majusia10
26-08-2013, 13:56
mam pytanko - jak zachowuja sie wasze brodacze po wypuszczeniu z terra? od jakiej wielkosci je wypuszczanie, jak dlugo przebywaja poza terra co robia w tym czasie, gdzie spedzaja czas... napiszczcie wszystko na ten temat... jestem poprostu ciekawy....

Double
27-08-2013, 07:05
wWiesz, to zależy od poszczegolnych osobników i stopnai ich oswojenia... Ja mam akurat przypadek nadzwyczajny, tzn moj agamek ma 24h na dobe terrarium otwarte i jest lepiej oswojony niz moj pies....Zaczelam go wypuszcac poza terra jak mial okolo 30cm (nie pamietam dokladnie), na jakis kwadrans, nie wiecej, zeby go nie stresowac i nie wychlodzic. Jak byl mały, to go bralam na biurko gdzie laził mi po sprzecie i zwykle potem zasypial gdzies w kacie albo na moim karku. Teraz Agam, kiedy jest 'pełnowymiarowy', jak juz wczesniej napisalam terrarium ma ciagle otwarte (stoi ono na 'postumencie' o wysokosci mniej wiecej 70-80cm). Jak agam cos zauwazy ciekawego, zdarza mu sie wyskoczyc na ziemie i wtedy biega po pokoju, wlazi na rozne podwyzszenia (w tym na moja noge) i obserwuje, co sie dzieje. Jak jest cieplo biore go na smycz i na balkon albo do ogrodu.Czasem zabieram go do kuchni i razem jemy obiad (tzn on wyzera mi z talerza sałatkę albo pije ze spodeczka).
Ale na takie podroze mozna pozwolić tylko wyrosietym, odwaznym i naprawde bardzo oswojonym jaszczurom

majusia10
27-08-2013, 07:43
dzieki double za wpis... a ile cm ma ten Twoj juz wyrosniety agam?

prosze innych o swoje doswiadczenia....

Double
27-08-2013, 09:22
tzn zle ujełam "wyrosniety" - raczej 'pelnowymiarowy' (jak na samiczke) - 43cm

goja
10-09-2013, 13:41
Ja zaczęłam agamki wypuszczać trochę wcześniej. Jedna miała 26, druga 28. Nie wyciągałam ich na siłę. Strasznie drapały w szybę, więc im otworzyłam i same wyszły z terra, a dokladniej wyskoczyły. Na początku wychodziły na krótko, jakieś 5 min. Bałam się, że mi uciekną albo że się w jakąś dziurę schowają. Dzisiaj mają po 5 cm więcej. Jedna jzawsze ma ochotę połazić. Zwiedza cały pokój: wdrapuje się na sofę, głośniki, plecaki i wszystko na co się da, po czym skacze z jednej rzeczy na drugą. Wchodzi pod szafki, czasami włazi też na moją nogę albo rękę (ale przeważnie jak mam w niej coś smakowitego do jedzenia). Najwięcej czasu spędza jednak przed oknem balkonowym oglądając świat i wygrzewając się pod lampką, która właśnie w tym celu stoi w jej ulubionym miejscu. Jak jej się znudzi bieganie i wyglądanie przez okno to najczęściej układa się gdzieś w cichym koncie i przygotowuje się do drzemki. Druga jest trochę mniej ciekawska, chociaż ostatnio też podoba się jej zwiedzanie. Jest za to bardzo śmieszna bo sama, po wybieganiu się wraca do terra. Terrarium stoi dość wysoko więc musi się wspiąć po kilku meblach, oddać 2 skoki i dopiero trafia do celu. Jak przestawię terra w inne miejsce to i tak wie skubana do niego trafi.

42d3e78f26a4b20d412==