PDA

Zobacz pełną wersję : agama i kameleon jamejski



ser
27-08-2013, 12:32
czy mogę trzymać razem kameleona i agamę błotną?? mam dużę terra, a one mają podobne wymagania, więc czy coś stoi na przeszkodzie??

AGAM
27-08-2013, 12:53
nie mozesz - zapewne w opsiie kameleona pisze ze jest bardzo podatny na stres i silnie terytorialny - fizycznie też jest delikatny

dr Robert
27-08-2013, 12:58
Przykro mi, ale to wyjątkowo niedorzeczne zestawienie. Szczególnie dla kameleona. Kameloen jemeński i agama błotna nie mają takich samych potrzeb środowiskowych -kameleon musi mieć w terrarium np. super wentylację i mniejszą wilgotność niż agama błotna jak jej sama nazwa wskazuje lubi tereny podmokłe, często brzegi rzek. A kameleon jemeński głównie dość suche miejsca.
Ale nawet nie to jest najważniejsze. Najważniejsze są ogromne różnice w temperamencie obu gatunków. O ile agama obecność kameleona by ignorowała, traktując go co najwyżej jako jeszcze jedną gałązkę, na którą można usiąść, o tyle dla kameleona byłaby to katorga. Jest to zwierzę delikatne o zupełnie innym sposobie poruszania się, jedzenia i typie "osobowości". Kameleon byłby w stałym stresie, nie mówiąc już o podrapaniu przez agamę. Kameleony zawsze powinny być trzymane oddzielnie. Niestety nawet duże terrarium tu nie pomoże (zresztą co to znaczy duże ?). Lepiej je podzielić na dwa mniejsze.

42d3e78f26a4b20d412==