PDA

Zobacz pełną wersję : Kalipso umiera...?!?



justychaa
28-08-2013, 12:16
Mój aksolotl, "Kalipso" ma pewien kłopot i niewiem co zrobić!!!
Otóż ma uszkodzony ogon, jakieś białe plamki na skórze(chyba, że to jej ubarwienie), przy krawędzi ogona ma zaczerwienienie...bozie niewiem co z nią dzieje!!! Nie chcę jej stacić...jako pokarm podaje jej robaki, które uprzednio są w zamrażalce...

Double
28-08-2013, 13:26
ciekawe czy na żywo też jesteś taka chaotyczna...
po pierwsze, aksolotle są płazami, a nie jaszczurkami. po drugie - skąd masz pewność, że twój Kalipso właśnie trwa w agonii. po trzecie: dlaczego aksoltotl ma uszkodzony ogon i jak wygląda to jego uszkodzenie? czy ta rana krwawi, czy to tylko zaczerwienienie - jakiej jest wielkości i gdzie dokładnie jest umiejscowione - czy na brzegu "płetwy" ogona czy na jego nasadzie? jakiego koloru jest aksolotl i jak wygladają te plamki, ile ich jest, jakiej wielkości i czy są wypukłe? jakie to są "robaki" do jedzenia i czy rozmrażasz je, zanim podajesz je zwierzakowi....czy oprócz tych objawów 'zewnętrznych', aksolotl zachowuję się jakoś dziwnie?

Dorti
29-08-2013, 06:38
wiem ,że aksolotl nie jest jaszczurką!!!!!!!!!!!!nie róoob ze mnie idiotki.nie było tematu o salamandrach więc co miałam zrobić?nie nie jestem chaotyczna, no może czasami. to wygląda jakby ten ogon był odłamany.niewiem czy to coś poważnego?

Double
29-08-2013, 07:50
powtarzam: czy twojego aksolotla pogryzło jakieś inne zwierze, czy krwawi, jak to dokładnie wyglada? może tylko "płetwa" jest naderwana? bo na podstawie twojego opisu nie moge wiele wywnioskować i pomoc

Sisipi
31-08-2013, 07:19
Witaj - jeśli nawet Twój aksolotl ma uszczerbione ogon to niejest to bardzo duży problem nieźle regeneruje. ale zadbaj o czystą wode bo mogą byc problemy - tu sniejestem pewien ale te białe plamki mogą mieć coś wspulnego z pleśnią.
NIewiem co rozumiesz przez robaki - jeśli to larwy much to lepiej z nich zrezygnuj, częsć potrwfi oddychać bez tlenowo i wgryzać się w tkanki od środka, w kwesti żywienia pamiętaj terz o tym by raz na jakijś czas podawać coś o mocniej schitynizowanego - np. świerszcze, karaczana moje niegardza i... (coś o mysich noworotkach).
Bardzo warzne niewiem na ile się znasz, ale jeśli temperatura ma ponad 22 stopnie postaraj się obniżyć, jak się nieda to zwiększ napowietrzanie
Umieść moze swój post również we właściwyn dziale "PAZY", tam zapewne ktoś poradzi tobie nieco więcej.
Powodzenia

42d3e78f26a4b20d412==