PDA

Zobacz pełną wersję : !!PROSZE O POMOC !!(pytanko)



Arcadius
22-04-2013, 10:49
Witam!!!...Mam pytanie... Chciałbym miec ponownie jaszczurke, ktora żywi się zieleninką ale nie rośnie do takich rozmiarów jak Legwan. Nie moge znalesc jakiegos gatunku ktory spełniałby te warunki niestety:/.....Wziąłbym Legwana ,ale mam za małe mieszkanie troche na takie zwierze. CZy ktos zna takie zwierzę co spełniało by te warunki?? Proszę o jakieś wiesci na ten temat.....Z góry dziekuje

salamandra
22-04-2013, 11:27
Felsumy są mniejsze od legwana i to dosyć. Żywią się roślinami.

dr Robert
22-04-2013, 11:44
Czyżby jakieś najnowsze odkrycie ! Owszem, felsumy zlizują przeciery owocowe, ale to tylko dodatek do ich owadziej diety. Polecam Gallotia stehlini lub Gallotia gallotii, jaszczurki właściwe z Wysp Kanaryjskich. Praktycznie dorosłe jedzą same owoce (u mnie raz na 2-3 miesiące dostają kilka świerszczy). Wada: to jaszczurki dość płochliwe i agresywne. Nie do przytulania, ale do obserwacji, ale to tak jak większość gadów.

Saurus
22-04-2013, 13:18
ja na twoim miejscu wybralbym biczogona. Jeden z gatunkow rosnie chyba do okolo 40 cm a wbrew pozorom sa piekne :))) I podobno maja ciekawe zachowania

Arcadius
23-04-2013, 10:00
a czy wiesz gdzie mozna info dostac w sprawie Gallotia stehlini i gallotii ??:D.....i co sadzisz o legwanie czarnym bo słyszałem ze do metra rosnie i ze CHYBA zywi sie roslinami....co ty na to??

xKubax
23-04-2013, 14:51
dieta legwana czarnego sklada sie tylko po czesci z roslin - jesli dobrze pamietam:)

42d3e78f26a4b20d412==