PDA

Zobacz pełną wersję : agama



cia
29-08-2013, 07:55
mam dwa pytanka:
1)moja agama nie toleruje pokarmu roslinnego, wogole nie chce go jesc. czy jest to powod do niepokoju, jesli tak to co powinienem zrobic?
2)zauwarzylem takze ze pogorszyl jej sie apetyt.do tej pory zjadala 4,5 swierszczy dziennie, teraz znacznie mniej

Double
29-08-2013, 09:35
nie jest wymagane, aby brodacze jadły rośliny. niektóre, (w szczegolności młode osobniki) w ogóle go nie jedzą i nic im nie jest. To zależy od indywidualnego 'gustu' osobnika. Poza tym często w okresie jesienno-zimowym agamy jedzą mniej i są ospałe, to normalne (o ile agama nie jest chora) zwolnienie, jakby uśpienie zegaru biologicznego zwierzaka

Marcin Kranc (Shazzy)
30-08-2013, 02:54
a skad wiesz ze to brodata? moze blotnaa wtedy powinna jest troche roslinnego np owoce z miodem (np jablko) sama liscie suche powinna skubac no i jak i tez wypada podawac miesko np mielone kurczaka inydka watrobki serduszka itp wymiesznae np z sepia troche etc

Double
30-08-2013, 03:58
podswiadomie mi sie skojarzyło z brodaczem ;-) trzeba precyzowac gatunek zwierzaka....

James
31-08-2013, 09:23
Małe błotne i tak wątpie czy zjedzą roslinke, trzeba sie natrudzić zeby zjadła jabłko. Lepiej cos okrągłego moja lubi winogrono bez pestek i skóry

sorx za blendy...musze znow fprawy nabrać

Marcin Kranc (Shazzy)
01-09-2013, 16:22
a moja teni wszystko i wcale sienie trudzi!

Dragonsong
03-09-2013, 11:21
podobnie i błotne i brodate jak są małe nie przepadają zwykle za pokarmem roślinnym (niektóre - moja samiczka brodacza akurat uwielbia) zaczynają go dopiero jeść jak są starsze z tym że większość brodaczy je pokarm roślinny ale u błotnych niekoniecznie - dużo dorosłych błotnych wogóle nie chce go ruszyć. dlatego ważne jest uzupełnianie diety tych gadów witaminkami - byleby nie za czesto.

Jak się ma takiego wybitnego mięsożerce - trzeba to zaakceptować i nic na siłę. Można za to co jakiś czas próbować dawać zieleninkę - a nóż sie przekonają ;)

42d3e78f26a4b20d412==