PDA

Zobacz pełną wersję : Jaszczurka



M.I.R.A.S.
29-08-2013, 16:52
Mam male pytanie - jaka jaszczurka dorastajśca do 25-30 cm bedzie sie dobrze czula mieszkając samotnie. Patrzalem na opisy i starsze posty , ale nic ciekawego nie Znalazlem, przy wiekszosci jaszczurek zalecany jest chów w haremach czy parami , a ja szukam jaszczurki która bedzie sie dobrze czula w samotności.

Silent_Dragon
30-08-2013, 00:52
Witam
Agama karlowata.
Pozdrawiam

salidas
30-08-2013, 02:01
Wita cie powiem ci ze ja mam Kameleona Jemenskiego i on lubi samotnosc ale jest jedna wada ze jest bardzo ciezki w hodowli :)

micgekon
30-08-2013, 23:07
Każdą jaszczurkę możesz trzymać pojedynczo i nie będzie to miało ujemnego wpływu na jej zdrowie. Niektóre po prostu są ciekawsze w obserwacji jak mieszkają w haremie np.pogony ,ale ty szukasz małej jaszczurki więc wybierz może coś z gekonów,szyszkowca...

MareQ
31-08-2013, 11:53
to kiepsko szukałeś.
Jest cała masa jaszczurek które dorastają do 25-30cm. W zasadzie większość gekonów (jak nie wszystkie) niektóre anolisy, szyszkowce, coleonyx'y itd itp.
Wszystko zalezy od tego czy chcesz mieć terra wilgotne, pustynne czy jakie tam inne, czy ma być to zwierzak nadrzewny bardziej czy nie przepadający za wspinaczką... Kryterii wyboru jest bardzo dużo a tymczasem Ty nie byłes łaskaw zdradzić niczego poza wielkością jaszczurki. Wysil sie (jak tak ciężko Ci poszukać) i napisz jakie są Twoje wymagania. Wtedy coś pomyślimy.

M.I.R.A.S.
31-08-2013, 12:06
Na razie dzieki za wypowiedzi , moze faktycznie za malo szukalem, i mam do wyboru:

szyszkowca , coleonyx elegans , gekona gruboogonowego , lygosoma fernandi.


chodzi mi o jaszczurke wymagającą terrarium poziomego i suchego , (chociaz scynk wymaga wilgotnego) oraz o jaszczurke nie pochodzącą z odłowu .

Dragonsong
03-09-2013, 11:17
Silent_Dragon agama karłowata nie bardzo nadaje się jako zwierze żyjące samotnie w terrarium.

lolitereklol
08-09-2013, 03:36
A moze by tak anolis kubanskie :) "anolis equestris" fajny jest :]]]

Ciapek_anolis
13-09-2013, 05:09
ja polecam anolisa brązowego lub zielonego.. Polacany jest dla początkujacych hodowców , jest nieduży (samiec max.ok25cm) i łatwo oswajalny.

42d3e78f26a4b20d412==