PDA

Zobacz pełną wersję : kameleony



Adamek
04-09-2013, 11:56
witam

przymierzam sie do robienia terrarium pod kameleony i zastannawiam sie czy terra
dl 110 szer.30 wys 60 cm będzie odpowiednie dla parki kameleonów ? W jaką świetlówke UV musze sie zaopatrzyć, i czy mozee wiecie kto sprzedaje kamki jemeńskie ? aha jeszcze jedna rzecz czy kameleony jemeńskie sie zimuje wogole ?

amarc
04-09-2013, 23:35
1) Zależy, o jakiego rozmiaru kameleonach (jemeńskich) mówimy. Jeśli ma to być dla dorosłych, to przymałe nawet dla jednego (30cm ???). Wysokość też ciut licha, dorzuć chociaż z 20cm.
2) Świetlówka... Jedno z odwiecznych pytań. Np. w taki sposób: nad miejscem pod promiennikiem ciepła (np. zwykłą lustrzanką), gdzie prawdopodobnie zwierz będzie najczęściej przebywał, świetlówka UV-B 8.0. Oprócz świetlówki UV-B dużo światła, zatem jeszcze minimum jedna wielka świetlówka (lub oczywiście inne źródło/a) do oświetlania jako takiego (ile - zależy to od wielkości terrarium, również od miejsca, w którym stoi - oświetlenie z zewnątrz terrarium).
3) Sprawdź dział Sprzedam lub daj ogłoszenie w dziale Kupię.

Pozdrawiam

Renifer
04-09-2013, 23:44
Witay.
Na początek muszę cie zmartwić.Niestety kameleony są jaszczurkami terytorialnymi więc nie bardzo widzę dwie w jednym terrarium.Jeśli chodzi o wymiary to wszystko OK tyle że trochę za niskie proponuję wsokośc ok 100 cm ponieważ kamki nie poruszają się po "podłodze"terra lecz "góra-dół".Co do UV to ja polecam Repti Glo 8.0.
Pozdrawiam

Adamek
05-09-2013, 12:09
zasięgłem rady co do trzymania 2 jaszczureek w jednym terra i spoko- może być jeśli to nie 2 samce !! Ale z tą wysykością zmartwiiliście mnie
Możecie dac tu jakies fotkii terrarii waszych z kamkami albo nadrzewnymi? Bo jeśli mam zwiększyć aż tak wielkość to musi być superr wystrój i wykonanie żeby to nie oszpeciło pokoju :]
co do wymiarów to do 80 cm moge zwiększyć pliss o fotki i ile kosztuje repti glo 8.0 60 cm i oprawka ?

nazer
12-09-2013, 01:35
dokladniee 2 kameleony o ile to parka to jasne moga byc razem ale wysokosc zdecydowanie za niska one musza miec wysokie dobrze wwentylowne terraria, mozesz 3mac parke ale radze w czasie okresu godowego je oddzielac bo samiec nie da samicy spokoju moze byc tak nachalny ze zameczy ja. jesli myslisz o rozrodzie to polecam 3mac samca i minimum 2 samice by samiec rozdzielil swoje amory na 2 samice, ale to rownowazy sie z tym ze musisz miec wieksze terra.

42d3e78f26a4b20d412==