PDA

Zobacz pełną wersję : Paroedura pictus Kto hoduje ?



WaRiaT_1986
16-09-2013, 13:10
Jak w temacie. Co możecie mi powiedzieć z WŁASNEGO doświadczenia.
Czy jest to ciekawa jaszczureczka.
Czy trudno ją wyżywić (dobrać jej warunki)
Jakie są najczęstrze z nimi problemy.
I jeśli macie dajcie zdjęcia swoich pupilków, terrari itp.

Wiem ,że to jest w opisach gatunków ale chodzi mi od doświadczenia ludzi co ją hodują

koleś
16-09-2013, 23:13
bardzo ciekawa, każda ma swój własny charakter, np, jedna samiczka jest bardzo ciekawska i pierwsza zawsze wychodzi samiec jest jeszcze bardziej ciekawski, ale tylko o zmroku, kiedyś obok terra stało akwa z karlikami i on całymi wieczorami siedział przy ścianie i obserwował karliki;) a trzecia samiczka jest strasznie bojaźliwa, ale za to lubi wspinaczke cały czas wieczorem siedzi na płycie korkowej pod sufitem. z warunkami żaden kłopot, je prawie wszystko: mączniki, świerszcze, muchy, plankton łowny. Oczywiście pamiętaj że mączniki są niezdrowe;) i nie wolno ich podawać za często ja nie miałem dotąd żadnych problemów, a hoduje je już ponad rok.

Gekon
30-09-2013, 16:56
Bardzo ciekawy gekonik. Jednym z niewielu problemów w hodowli jest to, iż musisz podawać bardzo dużo preparatów witaminowo-mineralnych samicom które składają jajka oraz młodych, ponieważ u tych pierwszych po sezonie rozrodczym przy małej ilości preparatów witaminowych , najprawdopodobniej doczekałbyś się bardzo szybko krzywicy, a u młodych jest ona szczególnie ważna w okresie wzmożonego wzrostu, ponieważ odbiłoby się to na ich zdrowiu np. u samic kiedy zaczna składac jajka. A więc pamiętaj witaminy, witaminy i jeszcze raz witaminy.

42d3e78f26a4b20d412==