PDA

Zobacz pełną wersję : Chora ??



tosik
18-09-2013, 15:21
Pisze w imieniu znajomego jego agama brodata ma jakies 15 cm zyje w dos duzym terrarium z legwanikiem obroznym nie gryza sie maja wystarczająco pozywienia (uv,ogrzewanie itp)Od pewnego czasu agama ciagle spi nic nie je jest bardzo osłabiona około tygodnia to trwa nie jest aktywna ja bierze sie na reke taka osowiała moze ktos wie co zrobic czy jechac do weterynarza bo niechciałbym zeby padła.Co mogło byc przyczyną ?? i co mam zrobic doradzcie (legwanik zyjacy z agama ma 15 cm i zyja w zgodzie on dalej jest zdrowy)


Z góry thx

Double
19-09-2013, 07:53
agamy brodate przechodzą teraz w okres jesienno-zimowego spoczynku i trwa to mniej więcej od pażdziernika do marca. są wtedy bardzo ospałe, ciągle śpią, niewiele łażą, jedzą bardzo mało i wyglądają na chore. to najpewniej jest przyczyną. chyba że podejrzewasz, że agama fakycznie jest chora, np zatruła się lub zapchała. nie wiem jak to jest z łączeniem legwaników z agamami - mnie się osobiście takie zestawienie nie podoba, legwaniki są dość płochliwymi i wrażliwymi zwierzakami w przeciwieństwie do "zwariowanych" agam. ale jeśli piszesz, że zwierzaki siebie tolerują...

42d3e78f26a4b20d412==