PDA

Zobacz pełną wersję : Jaszczureczka



Dżozef
21-09-2013, 13:17
Cześć nie mam jeszcze żadnej jaszczurki więc piszę. Proszę doradźcie mi jakąś w miare nie drogą(do 150zł), spokojną, dającą się oswoić, ładną, która nie spieprza zaraz jak sie otworzy terarium!! I powiedzcie mi czy może dla takiej jaszczórki być tera zrobione z drewna pomalowane nietox. lakierem zeby nie zgniło. Czy je przegryzie albo coś w tym stylu?? Podajcie nazwe gatunku, a ja juz zrobię co trzeba.

afrox
21-09-2013, 14:25
widze po twoim poście, że masz złe podejście do sprawy... nie powinieneś sie pytać ludzi co masz kupić tylko samemu rozejrzeć sie po sklepach i wypatrzeć "coś", co Tobie sie podoba!!!! dopiero jak już sobie upatrzysz jakiś okaz powinieneś zacząć studiować różne informacje na jego temat, aby zgłębić o nim swą wiedzę i żeby wiedzieć jakie warunki musisz spełnić aby móc hodować zdrowe i "szczęśliwe" zwierze...
Zacznij od tego co napisałem, przejrzyj internet w poszukiwaniach, a dopiero jak już będziesz pewny jakiego chcesz mieć zwierzaka, lub ewentualnie nie będziesz czegoś wiedział to pisz i zadawaj pytania...
życze powodzenia

KLIK
21-09-2013, 16:05
Istnieje sporo ciekawych i dobrych na początek jaszczurek, ale wg mnie najlepszy jest gekon lamparci.

Dżozef
22-09-2013, 02:50
Dzieki, a co do twojej odpowiedzi Afrox to ja tylko chciałem jakąś podpowiedź znawcy bo wiesz juz mam duzo na oku jaszczurek i sporo o nich wiem tylko poprostu jakąś waszą radę chciałem usłyszeć

Ciapek_anolis
22-09-2013, 05:17
zakup sobie agame brodata, fajna jaszczurka, bardzo łatwa do oswojenia,jedna z najfajniejszych jaszczurek o jakich słyszałem.Po oswojeniu możesz ja nawet wypuszczaś z terra żeby sobie łaziła po pokoju ,a znam przypadki że brodacze moga nawet siedzieć Ci na ramieniu albo kiedy ty leżysz usnąc przy Tobie. Super Sprawa!

Drobek
22-09-2013, 08:20
Przeczytaj sobie opis Paroedura pictus:
http://www.terrarium.com.pl/paroedurapictus.php
I zobacz moja ofertę:
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=31&i=7931&t=7931
Jest to ok. 15 miesięczna parka (niespokrewniona). Spokojene, niewybredne, fajowe zachowania mają, samiec wogóle nie boi się jak jest trzymany na ręce, jedzą z ręki, terra które jest w ofercie jest drewniane, zabezpieczone przed wilgocią, z pełnym wyposażeniem itd.
zapraszam na gg (w profilu)

afrox
22-09-2013, 08:54
ciesze się Dżozefie że już się co nieco przygotowałeś... powinieneś pogrupować sobie te zwierzaki, które najbardziej Cie zaintreresowały, a następnie przeanalizować dokładnie ile "za i przeciw" przypada do każdego z gatunków...
Zwróć głównie uwage na wielkość do jakiej dorasta zwierzak, co je, jakiego terra potrzebuje.. jeżeli nie przeraża Cie myśl, że będziesz musiał podawać i/lub zabijać myszki to weź agamę brodatą...jeśli wolisz roślinorzercę to chyba tylko legwan (ale on wymaga wielkiego terrariuma), no albo jakiś gekon jeżeli masz stosunkowo mało miejsca... wszystko to muszisz sobie dokładnie przemyśleć... i dopiero jeżeli będziesz pewien, że jesteś w stanie stworzyć i zapewnić zwierzaczkowi odpowiednie warunki bytowania, możesz sie zabierać za budowe terra i kupno jaszczóra...
pozdrówka

Dżozef
24-09-2013, 16:14
Dzieki

afrox
25-09-2013, 12:56
powodzenia

Dominik1
25-09-2013, 13:20
potwierdzam to co mówi ciapek_anolis jak ją kupiłem to po 4 dniach jadła mi już z ręki a w chwili obecnej to jest jakieś 3 tygodnie to zero stresu podczas wyciagania, oswaja sie momentalnie naprawdę spoko jaszczureczka nawet rodzice sie do niej przekonali

42d3e78f26a4b20d412==