PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o scynka zlocistego



majusia10
25-09-2013, 05:07
moze mi ktos napisac cos wiecej o tych scynkach? generalnie wszystko od warunkow ich trzymania, poprzez ich zachowanie i ogolnie czy polecane sa do hodowli, jak z rozroznieniem plci i rozmnazaniem... bylbym BARDZO wdzieczny.... pozdro

Double
25-09-2013, 07:04
cytuję mój post z terrarystyki.pl:
sa to scynki, ktore ciezko oswoic, sa plochliwe. potrafia byc agresywne, a bronia sie bolesnie gryzac. są ciekawskie. wymagaja sporego terrarium wystrojonego na sposob "lesny", nie za suchy i nie za wilgotny. dzien zazwyczaj spedzaja wygrzewajac sie pod lampka, chyba ze zauwaza cos, co je wystraszy, wtedy blyskawicznie sie howaja pod kamienie i galezie. mozna je jednak przyzwyczaic do czlowieka do tego stopnia, ze nie beda uciekac na widok czlowieka. w hodowli nie sa trudne.
są trudno dostępne, ma je bodajrze tylko jeden sklep. jeśli chcesz mieć oryginalne zwierze do obserwacji, a nie do kontaktu fizycznego, a rownoczesnie miales juz jakies doswiadczenia z jaszczurkami, polecam ten gatunek. nie mam pojecia o rozmnazaniu. samce prawdopodobnie są jaskrawiej, ladniej ubarwione. tyle wiem.

majusia10
25-09-2013, 08:08
dzieki double czytalem tego posta ale dzieki za przypomnienie.... ktos cos moze dodac?

42d3e78f26a4b20d412==