PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wybrać?



Magnezja
28-09-2013, 15:43
Zamierzam zacząć swoją przygodę z terrarystyką. Przeczytałam chyba wszystkie opisy gatunków jednak dalej nie wiem na jaki się zdecydować. Jaszczurka nie powinna być za duża (terrarium będzie miało ok. 60 cm szerokości, wysokość do ustalenia), wolała bym aby była dość prosta w hodowli ze względu na moje małe doświadczenie, prowadziła raczej dzienny tryb życia i była łatwa do oswojenia (może nawet dała się brać na ręce, choć nie jest to konieczne).
Bardzo liczę na waszą pomoc

Ciapek_anolis
28-09-2013, 16:01
Ale podaj jeszcze długość terra!

Saurus
28-09-2013, 16:10
jakbys mogla dac wieksze terra (np. 100x50x60) to mogla bys kupic Agame brodata (Pogona vitticeps), podobno swietnie sie oswajaja i w ogole sa super :) No i z tego co wiem latwe w hodowli.

figo
29-09-2013, 00:54
Magnezja napisał(a):

> Zamierzam zacząć swoją przygodę z terrarystyką. Przeczytałam
chyba wszystkie opisy gatunków jednak dalej nie wiem na jaki
się zdecydować. Jaszczurka nie powinna być za duża (terrarium
będzie miało ok. 60 cm szerokości, wysokość do ustalenia)

jeśli takie małe terrarium to polecam gekona lamparciego >>>zobacz opis gatunków


> wolała bym aby była dość prosta w hodowli ze względu na moje
małe doświadczenie

gekon lamparci jest prosty w hodowli, ale pojawia się tutaj tesh agama brodata, która jednak potrzebuje większego zbiornika, można tesh polecić anolisa zielonego ale terrarium musi być wysoki, bo to jaszczurka nadrzewna


> prowadziła raczej dzienny tryb życia i była
łatwa do oswojenia (może nawet dała się brać na ręce, choć nie
jest to konieczne).
Bardzo liczę na waszą pomoc

jeśli chodzi tutaj o dzienny tryb życia to gekon odpada...zostaje agama, krórą spokojnie możesh brać na ręce i możesh ja oswajać ;) jednak anolis nie będzie tak dokońca oswojony jak agama

Ostatecznie polecam Agame brodatą, tylko popraw wielkość terrarium, jeśli sprawiło by Ci to problem to zdecyduj się na gekona lub anolisa, bądź poszukaj w necie ciekawszych gatunków

Magnezja
29-09-2013, 01:10
Długość terrarium też bedzie ok. 60cm

ROCES
29-09-2013, 01:49
Ja bym polecil felsume ale terr musi byc w miare wysokie, no i raczej z braniem do reki odpada, ale rekompensuje to ze jest to bardzo ladna dzienna jaszczura. :)

Ciapek_anolis
29-09-2013, 02:29
Jeśli rozmiar terra bedzie taki jak mówisz , to polecam anolisy(brązowe lub zielone).Terra musi byc o układzie pionowym.Anolisy mozna oswoić żeby jadły Ci z ręki czy nie reagowały strachem na obecnośc twojej ręki w terra ale obawiam sie że branie na ręce tych jaszczurek jest mało prawdopodobne , nie tylko ze względu na oswojenie, ale także na małe rozmiary.Polecam anolisy jesli jestes początkującym terrarystom , ponieważ te jaszczurki pomogą Ci nauczyć sie opieki nad tym gadami

M.I.R.A.S.
29-09-2013, 02:50
Ja jednak proponowałbym szyszkowca, jest to dzienna jaszczurka nie wymaga dużego terrarium , młode szybko sie oswajają. Lub zwiekszyc dlugosc troche i zakupić tarczowca.

Ciapek_anolis
29-09-2013, 02:59
szyszkowiec jest też bardzo fajna jaszczurką.

Magnezja
29-09-2013, 05:21
A co sądzicie o legwaniku pystynnym??

42d3e78f26a4b20d412==