PDA

Zobacz pełną wersję : Chory gruboogonowy - dylemat



Kunoichi
02-10-2013, 16:01
jesli gek mial nicienie, i zostal odrobaczony (przyczyna czyli swierszce zostala zlikwidowana tzn zmienilam miejsce zakupu - Giełda w łazienkach) i gekon zostal odrobaczony i niebylo przez tydzien nicieni :D poczym zorbil kupe i znowu sa nicienie??????? aja niewiem skad :D bo niejadl swierszczy (wiec niemozna zwalic na nie) jest w sterylnym (naserio :D ) pomieszczeniu bardzo czesto to pomieszcenie dezynfekowalam i czyscilam, gekon siedzi na podlozu z papierka toaletowego (bo tak kazal wet) wiec jest super sterylnie i kurde skad te nicienie znowu :)


ps moze ktos mi napisac jakie sa objawy nicieni i skutki niewyleczenia z nich?

bo jedyne co czytalam to to ze sa problemy z wylinka i kupka................ tyle ze u geka niebylo zadnych objawow nicieni, czy z wykladu czy z zachowania zupelnie nic jedyne co jest dowodem nicieni to wynik badania kupki :D

wiec mam pytanie czy dalej odrobaczac geka czy dac mu spokoj w nie wroci do swojego wielkiego terra (a zatym idzie pytanie --> co bedzie jak nieodrobacze go z nicieni)


I oto moj dylemat :)

Karol Chłopecki
03-10-2013, 03:37
To zależy od tego czym był odrobaczany i co za pasożyty go drążą.
Generalnie powinno się 2-3 razy do roku zbadać kał pod kątem obecności pasożytów.Odrobaczanie należy powtórzyć po dwóch tygodniach i powtórzyć badanie kału.W razie niepowodzenia trzeba zmienić lek.Najlepiej stosować preparaty kilkuskładnikowe.Ten gatunek jest zwykle pozyskiwany z natury więc ma swoje 'naturalne' życie wewnętrzne:)
A co do objawów to chodzi głownie o brak apetytu, wychudzenie, objawy niedoboru witamin(np zaburzenia w linieniu)
Konieczne będzie gruntowne wyczyszczenie terrarium ( nowa ściółka, wyczyszczenie akcesoriów)
Powodzenia

Kunoichi
03-10-2013, 15:43
no wlanie gek jest odrobaczany juz SPORY CZAS :) a terra czeka samotne i wydezynfekowane :(

najpierw byl Pyrantelum ale niedobil
wiec poszlam do Maluty i dostalam Fenbendazol (i na ostatnim spotkaniu ona nic nieznalazla w kupie) ale wolalam dla pewnosci jeszcze dac kupe do zbadania i oni mi dali wynik ze jeszcze sa :) juz nawet mysle czy oni mi kitu niewciskaja zebym tylko placila za to badanie :):):)

noto u geka niema objaw :( je duzo jak zwykle, niehudnie, kupki sa wylinka jest szybka i latwa nawet niemusze pomagac w zdejmowaniu :)

wiec te nicienie to dlamnie istrny matrix :) niby sa ale ich niema

42d3e78f26a4b20d412==