PDA

Zobacz pełną wersję : Za duże???



Free
07-10-2013, 13:21
Mam pytanko jakiej wielkości powinienem kupić terra docelowe dla Felsum, a tak konkretnie 2??
Chciałem kupić 80/40/100 ale właściciel sklepu, którego się pytałem krzyczy że za duże. I w końcu nie wiem jakie kupić, bo podawane w opisach wydaje mi się troche za małe, ale nie wiem może 80/40/100 będzie faktycznie za duże prosze doradźcie mi. Z góry dziękuję za pomoc.

poltergeist
07-10-2013, 13:30
Powiedzprosze czy masz zamiar trzymać w takim terra jeden gat. czy może więcej i ile będziesz ichmiał

Ciapek_anolis
07-10-2013, 13:32
ja uważam że nie ma za dużych terra , moga byc tylko za małe:) Bo przecież chodzi o to by stworzyć zwierzakom jak najlepsze warunki i zeby przypominały one w jakim najwiekszym stopniu ich naturalne warunki a przecież na wolności żyja na olbrzymim terenie:D dlatego im wieksze tym lepsze:D

Wojtas501
07-10-2013, 13:39
W pełni zgadzam się z Ciapkiem. Im większe terrarium tym lepiej, więc jeśli tylko masz możliwość zrobienia takiego terrarium , to nawet się nie zastanawiaj. :) A jeśli chodzi o sprzedawców w sklepach zoo, to nie należy im do końca wierzyć, bo to co mówią często w znacznym stopniu mija się z prawdą. Oczywiście nie mówię tu o wszystkich sprzedawcach, ponieważ nie wątpię w to, że jest też wielu, którzy bardzo dobrze znają się na np. gadach i wtedy warto ich zdanie wziąść pod uwagę. :)

pozdrawiam

Ciapek_anolis
07-10-2013, 14:05
no a ja sie zgodze wpełni z wojtasem:Dw sklepach zoo naczęciej sa osoby które ci potrafia doradzić jakie podłoże najlepsze jest dla rybek ale nic wiecej. (nie urażając tych którzy sie naprawde znaja na rzeczy, a jak takich znajdziesz to pilnój niczym złota:D )

Dominik1
07-10-2013, 14:38
w takim razie Wojtas501 & ciapek_anolis jestem z wami teoria z nie zaduzymi terrariami to piękna teoria tylko trzeba pamiętac o dostatecznie duzej ilości pokarmu zeby felsumka sobie znalazła coś na ząb a nie głodziła się !!! :)

Ciapek_anolis
07-10-2013, 15:21
no ale to np mozna trzymac jakieś robale w miseczce -nie uciekną , gorzej bedzie ze świerszczami no ale to sobie poradzi napewno!

dr Robert
08-10-2013, 05:00
Oj, biedne te felsumy na wolności. Miseczek nie mają i muszą szukać pokarmu :). Nie ma obaw. Felsumy znajdą pokarm w znacznie, znacznie większym terra.
Nie istnieją za małe terraria. Nawet w przypadku młodych legwanów zalecenia dotyczące małych terrariów wynikają tylko z faktu, że o szklane ściany rozpędzone jaszczurki mogą się rozbić, ale jak ściany nie będą przeźroczyste, ale np. z korka to terrarium może mieć i 10 metrów. Felsumy doskonale czują się w wielkich terrariach. Zaproponowane tutaj wymiary nie są wcale duże. Proponuję odwiedzić np. stare zoo w Poznaniu. Tam felsumy siedzą w takim ok. 4 x 1,5 x 2,5 metra. Biedaczki :).

42d3e78f26a4b20d412==