PDA

Zobacz pełną wersję : Agama Brodata- proszę o pomoc :=)



Krawiec
07-10-2013, 14:31
Tak jak już powiedziałem ostatnio zainteresowały mnie Agamy Brodate. CHciałbym sobie taką sprawić, ale nie wiem co ona w terrarium potrzebuje terrarium mam 50x90x50 tylko nie wiem jak w środku. Czy byłby ktoś życzliwy i wypisałby mi wszystkie rzeczy, któe Agama Brodata musi mieć w terrarium. A, i jeszcze gdzie można kupić świerszcze. A i mniej więcej koszt (bez terrarium). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S. Ostatnio znajomy zaproponował mi Agame Brodatą z całym wyposażeniem (?) i z terrarium (wymiary wyżej) za 650 zł. Czy mi się opłaca??

Pozdrawiam Was

Pituophis
07-10-2013, 15:09
Czytaj opis, czytaj opis, poszukaj literatury o życiu w naturze. Terrarium dla dorosłej przymałe.

Ciapek_anolis
07-10-2013, 15:14
w terra sie powinno znalexc odpowiedznie oświetlenie (czyli odpowiednia żarówka grzewcza , oraz uvb), dobrze mieć ścianki wyłożone np piaskowcem lub czyms po czym mogła by sie wspinac.Ponad to,kamienie , korzeń, miejsca wyższe w terre (np półki skalne) , podłoże(najlepiej piasek), miseczke na wode , 2 termometry akwarystyczne, i fajnie mieć jakąś SZTUCZNĄ roslinke .
A jeslichodzi o koszty to oświetlenie ok. 100zł , termometry ok 25zł , a reszte to mozesz sam zdobyć , bez zadnych kosztów:) ale jesli chcesz kupic to fajny korzeń jakieś 30zł, okładzina z piaskowca w castoramie jakieć 45zł za m2, roslinka jakieś 20-30zł .
Jesli o czyms zapomniałem albo sie pomyliłem to mówcie:D

Ciapek_anolis
07-10-2013, 15:15
aha , a jak duża ta agama jest???????

Gadzinka
07-10-2013, 16:13
Terrarium,które podaleś będzie tylko dla młodej agamki,jak podrośnie będzie potrzebowała większego min.120x60x60

MareQ
07-10-2013, 16:25
120/60/60 to troche przesadzone rozmiary.
Ogólnie przyjmuje sie zasade że dł terra ma być równa 2-3dł ciała zwierzaka, a jego szerokość 1-1,5. Takie są min wymiary dla każdej jaszczurki.

Żadna tajemnica że terra o którym pisze filip jest ode mnie.
Dla ciekawskich wygląda ono tak: [url]www.republika.pl/mareq666/terrarium.html[url]
Każdy kto robi szklane terraria doskonale wie jakie są koszty wykonania takiego terrarium (sama świetlówka to koszt ok. 100zł). Do tego agama ok. 20cm a całość za 650zł. Uważam ze cena bardzo przystępna.
Oczywiście można zrobić terra z OSB. Ja jednak stawiam bardziej na estetykę niż na samą chęć posiadania. Jak mieć coś to porządne, a nie po najmniejszej linii oporu.

Napewno znajdzie sie tutaj wielu przeciwników mojej opinii, ale trudno. Takie życie. Każdy ma swoje zasady, poglądy i przekonania i każde na swój sposób są dobre.
Wiadomo, że niektórzy są nastawieni na hodowle, wtedy siłą rzeczy chcą uzyskać maksymalne kożyści przy minimalnych wydatkach.

Dawid
08-10-2013, 05:00
Moze wydaje ci sie ze to nie duzo ale ja bym tyle nie dal za te terra i agame :( dla mnie za duzo na pewno taniej daloby sie kupic (wcale nie mialaby gorszych warunkow)

Krawiec
08-10-2013, 06:55
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jednak jestem upierdliwy i mam jeszcze jedną prośbę. CZy ktoś mógłby zamieścić fotke Agam Brodatej (Red Sand). Dziekuję Bardzo Pozdrawiam :-)

bromba
09-10-2013, 03:35
MareQ napisał : "120/60/60 to troche przesadzone rozmiary.
Ogólnie przyjmuje sie zasade że dł terra ma być równa 2-3dł ciała zwierzaka, a jego szerokość 1-1,5. Takie są min wymiary dla każdej jaszczurki."

No cóż, chyba nie umiesz liczyć, bo jeśli agama dorasta do 55cm to dwukrotna jej długość daje 110 cm, więc 120 to absolutne minimum. Poz tym niektóre gatunki (w tym także brodacze) potrzebują więcej przestrzeni spowodu ruchliwości. Być może nigdy nie widzaiłeś jak porusza się agama, one raczej nie chodzą tylko biegają.

Ciapek_anolis
09-10-2013, 09:52
ja konstruuje dla dorosłego brodacza terra o wymiarach 155/70/50 i uwazam te wymiary za odpowiednie na warunki domowe

Pituophis
09-10-2013, 13:23
Nie ma terrarium za dużego dla agamy brodatej, tak samo jak dla niemal wszystkich gadów.

Dragonsong
16-10-2013, 03:36
"Autor: Pituophis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Wyślij e-mail
Data: 24-11-04 20:36

Nie ma terrarium za dużego dla agamy brodatej, tak samo jak dla niemal wszystkich gadów. "

dokładnie a i terraium o wymiarach 120x60 uważam za malutkie.

42d3e78f26a4b20d412==