PDA

Zobacz pełną wersję : Kameleon Jemeński z otwarym pyszczkiem



Emade
07-10-2013, 14:35
Mam takie małe pytanie, co oznacza gdy kameleon jemeński siedzi z otwartym pyskiem? Wszystkie paramatry wskazywyałby na to że ma dobrą temperature i wilgotność... Czy może to być spowodowane przejedzeniem? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam,
Emade

Ciapek_anolis
07-10-2013, 14:58
może masz za małą cyrkulacje powietrza?(masz uvb?)

MareQ
07-10-2013, 16:26
a co ma UVB do cyrkulacji powietrza? Bo nie bardzo rozumiem

Grzechoo
07-10-2013, 17:11
jak siedzi z otwartym pyszczkiem to znaczy ze w terra masz zaduch. popraw wentylacje i wszystko bedzie ok

dr Robert
08-10-2013, 04:55
Trzeba pamiętać, że wszystkie kameleony mają wyjątkowo duże zapotrzebowanie na powietrze. We wszystkich książkach i opisach hodowli zwraca się na to szczególną uwagę, zwykle proponuje się jedną, a nawet 3 ściany całkowicie z siatki. Dlaczego ? Na podstawie doświadczeń z których wynika, że kameleony w terrariach bez dużego dostępu powietrza łatwo zapadają na różne schorzenia związane z układem oddechowym. Terraria sprzedawane w sklepach generalnie nie nadają się dla kameleonów ze względu na zdecydowanie za słabą wentylację. Niestety dla innych jaszczurek zwykle tez się nie nadają. Trudno zrozumieć tak oszczędne gospodarowanie siatką.

Ciapek_anolis
08-10-2013, 10:09
o tą uvb to zapytalem poza nawiasem:) jak masz zbudowane terra , jaka wentylacja?

Emade
08-10-2013, 10:54
Mam świetlówke + dzienna i nocna żarówka UVA (25W)
Zabudowanie niestety standardowe ze sklepu... Tam mi powiedziano że będzie ok, ale poczytałem teraz troche i chyba się zabiore do konstruowania własnego terrarium. Jakieś rady? :D

Dziękuje wszystkim za pomoc!!

dr Robert
08-10-2013, 11:03
Tak, jedna rada: najpierw czytać, a potem kupowac zwierzęta. Nigdy odwrotnie.

Emade
08-10-2013, 11:09
Wiesz jak mi facet odradza tą droższą opcje w sklepie, tym bardziej że na wcześniej potwierdzało się to co czytałem o kameleonie, więc wydawało mi się ok...

dr Robert
08-10-2013, 11:16
Ja facetów w sklepie nigdy nie słucham.
Nie wiem co czytałeś wcześniej. Ja czytywałem to:
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=5&i=873&t=873

Ciapek_anolis
08-10-2013, 13:14
raz kiedy poszedłem kupić świelókę uvb dla mojego anolisa to tak z ciekawości zapytałem goscia jaka by dla anolisa brązowego świetlówka była najlepsza a on odparł że potrzebna mi tylko jest żarówka grzewcza a ja na to że nie , bo uvb jest potrzebna bo ona powoduje synteze witaminy d3 , na co odparł "bardzo mozliwe" , wyjał mi pierwszą lepszą świetlówke i stwierdził iz ona jest tylko dla jaszczurek ktora jest na zdjęciu na opakowaniu , wtedy wylałem śmiechem , wyjałem odpowiednia świetlówkę,zapłaciłem i wyszedłem ze sklepu....

Grzechoo
08-10-2013, 17:20
raczej standard w naszych sklepach. ja dla swietego spokoju nie rozmawiam ze sprzedawcami bo jak zasuna takiego kwiatka to brak mi cierpliwosci i robi sie draka

Ciapek_anolis
09-10-2013, 09:38
ja wiedziałem że tak bedzie ale chciałem sprawdzić tą regułe i opinie nie doinformowanych sprzedawców;]

42d3e78f26a4b20d412==