PDA

Zobacz pełną wersję : Spryskiwanie terra



Luzi
15-10-2013, 17:19
Siema
jak czesto spryskujecie swoje terra?
bo ja swoje jakos 3-4 razy dziennie
nie wiem co jeszcze moge wstawic do terra by podniesc wilgotnosc
jest kwiatek i poidelko i spryskujem je moze jeszcze poidelko na scianke??
aha do kfiatka napchalem mchu nie wiem czy dobrze?
poza tym pod kfiatkiem jest folia ze jak lejem wode to woda nie wyplywa z doniczki tylko stoi na foli dno jest grzane przez mate wiec ladnie to wyparowywuje podnoszac wilgotnosc-czy to moze zly pomysl?
dzieki za wszelkie uwagi -pozdro

uroplatus
16-10-2013, 03:05
jak dla toke to pewnie wystarczy. Tez uwazaj zeby nie przesadzic. Wydaje mi sie tylko ze dla gatunkow nocnych wazne jest aby wilgonosc i zraszanie bylo glownie w nocy. Wiec ja bym zraszal najwyzej 3 razy na dobe ale dwa razy w nocy a raz w dzien (zainstaluj sobie automat - wtedy powinno wystarczys dwa razy dziennie jeden raz 2-3 godziny po zapaleniu swiatla i drugi raz 2-3 godziny po zgaszeniu). Nie hodowalem toke ale dla bardzo wrazliwych uroplatusow to wystarczalo. Wilgotnosc tez bardzo zalezy od wilgotnosci w powieszczeniu gdzie masz terra i wentylacji terra. Najlepiej kupic higrometr i pomierzyc dokaldna wilgotnosc.

ROCES
16-10-2013, 10:55
wogole co to jest "kfiatek" :) jesli chcesz podniesc wilgotnosc to umiesc w terra foggera. ale jesli to dla tokasa to w zupelnosci wystarczy

Luzi
16-10-2013, 12:37
mam higrometr i wyskakuje mi na nim wilgotnosc 50- 60%
ale nie jestem pewien czy dobrze działa bo zraszam terra pryskam pryskam pryskam wszystko jest mokre a tam wzrasta najwyzej o 10%
poza tym w tym terra tak szybko wszystko wysycha moment i juz jest sucho
a temp nie jest az taka wysoka bo 24-25 stopni
dzieki Pozdro

Luzi
16-10-2013, 12:40
nooo...kfiatek! -takie smieszne zielone duzo tego wszedzie
ooo a co to jest fogger??? jakis systemo spryskiwacz??

Raffee
19-10-2013, 07:01
http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl Moim zdaniem dla toke jest zbedny no chyba ze masz "troche" kasy na zbyciu:)

Luzi
19-10-2013, 12:59
dzieki juz ogladalem
i stwierdzam iz zdecydowanie nie jest mi potrzebny
kasy na zbyciu nigdy sie nie ma...
znalazlem inny sposob by zwiekszyc wilgotnosc
pozaklejalem czesc otworow wentylacyjnych i uszczelnilem terra
wilgotnosc podskoczyla o 20%

42d3e78f26a4b20d412==