PDA

Zobacz pełną wersję : Kupiłem agamkę!



DemoN
16-10-2013, 06:50
Wkońcu kupiłem agamkę! ale zauważyłem że zrzuciła wylinkę z ciała a na ogonie jeszcze ją ma:/ czy to jakiś obiaw choroby?? mam ją zciągnąć? acha i jak osfoić agamkę bo ona jest taka strachliwa bo jak podejdę do terra to ucieka!! jest mała ma około 12cm! Mam ją od dziś rano:]

Moskit
16-10-2013, 06:53
a jaka to agamka? moja błotna jak zrzuca wylinke to też zostaje jej na ogonie przez jakiś czas, ale to podobno normalne.

DemoN
16-10-2013, 07:01
brodata:/

afrox
16-10-2013, 08:15
pewnie że normalne,,, jaszczórki to nie węże i linieją po kawałku...
poskojnie...
takie rzeczy powienieneś już wiedzieć przed kupnem zwierzaka...
poczytaj jeszcze...
pozdro

DemoN
16-10-2013, 08:22
zwierzak się nawinoł w 10min więc niezdążyłem poczytać:]

Ciapek_anolis
16-10-2013, 08:37
stary daj tej jaszczurce miesiąć "wolnego", nie przebywaj za duzo w poblizu terra , nie wkładaj rak do terra ani pod żadnym pozorem nie bierz jej narazie na ręce!

DemoN
16-10-2013, 08:57
czemu:/ ja ją chcę oswoić najszybciej ej a jeszcze jhedno pytanko!! jak dłułgo rosna agamy?? tak do 25-30cm??

noelka
16-10-2013, 09:52
Wielkość
Dorosłe osobniki osiągają do 35-45 cm, a nawet 55 cm długości.


ehhh.. 2 klikniecia myszka wystarczyly.. jak Ci sie zwierzak 'nawinal' to moze zadaj sobie troche trudu i poszukaj na swoje pytania odpowiedzi najpierw sam..

Gdanszczanka
16-10-2013, 10:27
Jak dla mnie branie czyjes zycie we wlasne rece nie moze byc "nawinieciem sie w dziesiec minut". Zwierze nie jest jak czlowiek i potrzebuje batrdzo duzo czasu by sie oswoic...a gdy bedziesz bral teraz na rece moze nabrac do Ciebie leku, w ten sposob krzywdzisz zwierze. Mam nadzieje ze masz odpowiednie warunki w terra dla nowego nabytku. Na poczatku potrzeba bardzo duzo cierpliwosci i musisz sie z tym pogodzic. Zycze Ci abys troche "dorosl", bo jak slysze takie teksty to mi zal zwierzaka...to duza odpowiedzialnosc.Mimo wszystko pozdrawiam i aby Ci jak najlepiej szlo z agamka:)

DemoN
16-10-2013, 10:28
ej a ty wogule rozumiesz moje pytanie? w jakim czasie takie rosną?? a nie ile cm bo to chyba wiem!!! chodziło o czas !!:/

DemoN
16-10-2013, 10:58
terra mam dobre bo zamieniłem się za nią i za terra:] i niech ci żal agamki niebedzie bo jest w dobrych rękach!!

goblin
16-10-2013, 11:04
Masz UVB i wszystko co potrzebne ?? A co do tych dobrych rąk to mnie nieprzekonałes...



http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=12&i=21011&t=21011




Terrariko to twój stary nick miałeś jeszcze chyba z 5 innych....

noelka
16-10-2013, 12:15
no to przepraszam, sie czepilam bez powodu bo zle przeczytalam. zwracam honor w tej kwestii.

DemoN
16-10-2013, 12:48
mam uvb!! mam wszystko co jej potzrebne!! zamieniłem się za nią i za terra wyposażoine we wszystko mam nawet witaminy za lampropeltisa moxicana greeri!!
Więc goblin ja też niewieże w twoje dobre ręce i czyny!!

goblin
16-10-2013, 16:05
Demon bo ja tak naprawde dręcze zwierzaki wiesz ]:->


P.S:A tak poważnie to każdy ma swoje zdanie i moge myślec o tobie co chce a ty o mnie co chcesz :]

DemoN
18-10-2013, 04:33
ja o nikim niemam zamiaru źle myśleć. każdy ma swoją szanse.

Chrzaniki
19-10-2013, 11:38
rośnie do 25 cm ok 3 miesiace, z tym zeby nie brac na rece to troche przesada.
To jest agama brodata moja po tygodniu jadła z reki świerszcze, a też ją kupiłem jak miała 12 cm. Wyjatkowo oswajalny zwierz praktycznie oswojony od urodzenia :))))

DemoN
20-10-2013, 06:37
hehe ta agamka już mi je z reki!! a jak ją głaszcze to zamyka oczki i sie podkłada jak przestakje to ona idzie za mojareka:/ oswoiła się w tak krótkim czasie??:/

Ciapek_anolis
20-10-2013, 13:46
agamy b. sa podobno oswojone od urodzenia:)

goja
24-10-2013, 14:23
To ze zamyka oczka to nie jest do konca dobry objaw, niektorzy twierdza ze w ten sposob agama reaguje w sytuacjach stresowych, po prostu odcina sie od wszystkiegon na zasadzie "nic nie widze to mnie nie ma". Po prostu nie rob nic na sile, jesli je Ci z reki to karm ja z reki tylko nie zawsze musi tez troche polowac. Jak zobaczysz ze nie boi sie twojej reki, gdy robisz cos w terrarium, bedzie chetnie wchodzila na reke (np.po kawalek liscia albo jakiegos innego przysmaku) to mozesz zaczac brac ja na reke. Najlepiej jednak aby dac jej spokoj zanim nie podrosnie troche. Ja swoja agame zaczelam wyciagac jak miala troche ponad 25 cm (po jakis 3-4 miesiacach zycia). Wczesniej na reke bralam je tylko jak jechaly do weterynarza, albo gdy bylo to absolutnie konieczne. Teraz moje agamki maja po 8 i 7 miesiecy i jakies 35 cm dlugosci (no moze ta starsza troszke wiecej).

Co do swietlowki uvb to pamietaj ze maja one 6 miesiecy waznosci wiec najlepiej zapytaj tego, od kogo kupiles terra kiedy byla wymieniana i czy nie trzeba kupic nowej, pamietaj tez ze musi to byc swietlowka 8% UVB, dla tak malutkiej brody, ktora dopiero zaczyna rosnac jest to szczegolnie wazne.

powodzenia w hodowli

42d3e78f26a4b20d412==