PDA

Zobacz pełną wersję : Agama brodata - argumenty...



Plutoo
24-10-2013, 14:03
Witam serdecznie! Mam pewien problem :

Moja mama nie chce się zgodzić na kupno brodacza, własciwie to został jej już tylko jeden argument - "utrzymanie agamy jest drogie". Prosiłbym żebyście napisali ile kosztuje miesięczne utrzymanie waszych agamek. Może dzięki Wam kolejny forumowicz będzie miał vitticepsa :). Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Plutoo

Beata-Inka
24-10-2013, 14:16
Pojęcie "drogie" jest pojęciem względnym. Jeśli założysz hodowle karmową kosztem pozostanie wymiana świetlówki raz na pół roku ew.witaminki i koszt prądu na oswietlenie. Trudno wyliczyc ile wynosi taki koszt.

Plutoo
25-10-2013, 06:28
Wiem że to pojęcie względne ale mojej mamy to nie przekona ;/
Tak w duzym przyblizeniu - byleby byly liczby to mi powinna uwierzyc

Ciapek_anolis
25-10-2013, 08:28
o gady, w tym jaszczurki, nadają się na pupilki nawet dla alergików ponieważ bardzo rzadko uczulają
o w domu nie będzie fruwającej sierści czy piór
o jaszczurki są bardzo czyste: zwykle nie mają żadnej wyczuwalnej woni, ich skóra jest sucha i właściwie pozbawiona gruczołów, zwykle nie załatwiają się częściej niż raz dziennie - i co za tym idzie terrarium jest łatwe do utrzymania w czystości a po wypuszczeniu gada nie mamy walających się wszędzie odchodów jak np. w wypadku świnki morskiej
o gady są ciche - większość jaszczurek wydaje dźwięki tylko wyjątkowo
o jest to zwierzę które nie odczuje negatywnie braku Twojej osoby: może brzmi to jak wada, bo jest miło gdy zwierzak cię "kocha" gdy za tobą "tęskni" - ale z drugiej strony możesz nie mieć dla swojej agamy czy gekona czasu bez żadnych wyrzutów sumienia - pomyśl o tych wszystkich psach czy kotach godzinami czekających na powrót pana z pracy - przy jaszczurce nie musisz mieć wyrzutów sumienie (no chyba że nie starcza Ci czasu na zabiegi pielęgnacyjne) - możesz spokojnie pracować całe dnie
o co prawda o gustach się nie dyskutuje ale trudno nie wspomnieć o wyjątkowej urodzie jaszczurek
o zachowanie gadów już przez samo to że są tak różne od zachowań ssaków są bardzo ciekawe do obserwacji.
o Budowa terrarium, później hodowla i pielęgnacją, dostarcza olbrzymiej przyjemności , satysfakcji oraz uczy nas czegoś nowego.





to śa argumenty które znalazlem na konkurencyjnej stronie , w jednym z artykułów moderatora

Plutoo
25-10-2013, 08:58
thx Ciapek :)

Ali
25-10-2013, 15:06
zaserwuj mamie tego posta caipak anolisa a pownna sie zgodzić

gregory
26-10-2013, 16:35
jeśli chcesz dokładnie wyliczyć ile to będzie kosztowało a przy tym nie założysz hodowli świerszczy powinieneś:
1. sprawdzić cenę świerszczy w miejscu zamieszkania i uwzględniając to że brodacze są żarłokami pomnożyć to przez ilość paczek/m-c i wyjdzie kwota w przybliżeniu za jedzenie
2. na www.terrarystyka.com.pl jest plik do wyliczania opłat za prąd - też prosto policzysz opłatę na m-c
3. wymiana podłoża w terra
4. ewentulnie koszt weterynarza gdyby coś się działo ( ja mam swoją 2 lat i tylko raz badałem kał i odrobaczałem - na początku).

42d3e78f26a4b20d412==