PDA

Zobacz pełną wersję : TOke - poczatkujacy pyta



Luzi
28-10-2013, 15:18
Witam
wiec od niedawna hoduje gekona toke i dzisiaj po raz pierwszy zrzucil z siebie wyklinke no wiec odnosnie tego mam pytanko gdyz zauwazylem przed chwila ze ja zjadl-no i nie wiem czy to dobrze czy zle przejmowac sie tym czy to normalne?
Poza tym mam pytanko odnosnie karmienia. Dzien w dzien wieczorowa pora rzucam mojemu gekonowi swierszcza. Swierszcz ten przezywa zazwyczaj okolo 5-10sec w terrarium gdyz gekon lapczywie rzuca sie na niego pozera go niesamowicie szybko jak by nie jadl nie wiadomo ile. No i wlasnie czy karmic go codziennie rzucajac mu jednego swierszcza czy moze raz na jakis czas typu 2-3 dni. Zauwazylem ze gekon przyzwyczail sie do tego typu wydawania posilkow. Gdy otwieram szybke juz wie co sie dzieje oco chodzi. Tak jak by byl w pelni swiadom ze kolacja przyszla. Wydaje mi sie ze jest to takze wyznacznikiem ze dobrze sie czuje w terra. No i ostatnie pytanko z kad tyle malych muszek w terra tych takich owocowek czy jak to tam kto zwal. Nalezy sie przejmowac ich obecnoscią? czy raczej to normalne i wszystko jest ok? Mysle ze jest to zwiazane z wilgotnoscia. Albo moze w mchu sie pochowaly-niby sen zimowy i temperaturka je wskrzeszyla do zycia??
dzieki za odpowiedzi i rozwianie moich watpliwosci
pozdro

Raffee
28-10-2013, 15:52
Nie trzymam toke ale wszystkie gekony zjadaja swoja wylinke i jest to calkwoicie normalne gdyz jest to dobre zrodlo wapnia. Co do karmienia to lepiej dawac codziennie swierszcze i gek bedzie je trawil na biezaco oczywiscie nie zapominajac o witaminach. Przed wlozeniem mchu do terra trzeba zanurzyc go w wodzie najlepiej na 24h zeby pozbyc sie wszystkich mieszkancow i po osuszeniu wlozyc do terra, zapewne nie zrobiles tego i masz nie proszonych gosci.

goblin
28-10-2013, 15:58
jeden świerszcz dziennie to dla tokensa zamało...

Luzi
28-10-2013, 16:06
Swierszcze sa spriskiwane woda a nastepnie posypywane witaminkami wiec z tym jest OK
mech co prawda zanuzylem we wrzatku ale nie lezal w nim az 24h...ale niedlugo bede i tak troche zmienial terra musze zalozyc kabel grzewczy gdyz w nocy jest troszeczkem za zimno-to bedzie okazja by wymoczyc mech
aha zawsze posypywac swierszcze witaminkami? zeby sie nie nabawil hiperwitaminozy
masz jakiegos psa bojowego?
pOzdRO

Luzi
28-10-2013, 16:07
wydaje mi sie ze przez te 2 tyg co podaje mu dzien w dzien swierszcza czasami nawet 2 (chodz potem robie dzien przerwy) to ten tokas sie troche spasl...
jutro jade po zabki poczestuje go czyms z innej pulki..'Pozdro

K_W_Z
28-10-2013, 17:06
Moj token juz 3 razy mial wylinke i zawsze ja zjadl w calosci wie z tym jest ok. Co do karmienia to najlepiej dawac po 1 lub 2 mniejsze swierszcze dziennie raz po raz nie posypane witaminami ale nie za czesto. Oczywiscie toke musi jesc cos oprocz swierszczy. Moj uwielbia mysie noworodki. Aha jak Twoj gekonek za jakis czas przestanie jesc na jakis czas (ale oczywiscie nie za dlugo) a zachowywal sie bedzie normalnie to nie ma powodow do obaw. Moj czasem sobie robi jakies tygodniowe przerwy w jedzeniu. U mojego to norma. Pozdro

Pituophis
29-10-2013, 08:42
Jakiej wielkości jest toke, a jakiej podawane świerszcze?
Dorosły toke potrafi tygodniowo zjeść dziesięć-dwadzieścia kilka zwierząt karmowych(w zależności od ich wielkości). I tak jak mówi KWZ świerszcze nie powinny być wyłącznym pokarmem(trzeba obok nich podawać np. karaczany, szarańczę, łąkowe owady i pająki(latem), a także drobne ssaki). Nie należy co prawda przekarmiać,jednak po jednym świerszczu dziennie, nawet dużym, to chyba za mało.

Luzi
29-10-2013, 16:07
jak czesto toke zmienia wylinke??
ze swierszczami tak robie 2 male albo 1 duzy i na zmiane posypuje
wlasnie rozkminiam nad jakims urozmaiceniem w jadlodalni -na swieta napewno dostanie noworodka -myslalem tez nad jakimis zabami czy moze inne robactwo
dzieki
Pozdro

Luzi
29-10-2013, 16:12
Wydaje mi sie ze toke ma z 20-25cm
a swierszcze 1-3cm
problem jest bo w sklepach zoologicznych gdzie bym nie byl nie maja owadow typu karaczany itp wszedzie tylko swierszcze i myszki
dzieki
pOZdro

krzdab2150
30-10-2013, 08:55
hehe, ja też mam gekona!! Musiałem się gdzieś pochwalić. Kupiłem na giełdzie!
Witam więc wszystkich tutaj, bo na tym forum to mój pierwszy raz. To tylko takie wtrącenie przy okazji...

Ja też zadam pytanie początkującego: czy gekon wymaga aklimatyzacji w nowym terrarium? Czy przyzwyczaja się do niego/rozpoznaje wystrój/reaguje na zmiany w otoczeniu??

Luzi
30-10-2013, 10:16
nioo....reaguje na zmiany
ale mogl bys blizej okreslic pytanie?

STACHU
01-11-2013, 02:02
Ja też mam tokensy 25 cm i daje im po 1 świerszu dzinnie (ok. 1 cm). Mam je 6 miesięcy, ale jeszcze nie zauważyłem jak zrzucają wylinkę. Widocznie ją szybko pożerają i nawet tego nie zauważam. Najlepiej nie przekarmiać gekona. Zawsze lepiej mniej jak za dużo. Może dojść do odtłuszczenia.

Luzi
02-11-2013, 18:45
no pewnie racja
dzieki

42d3e78f26a4b20d412==