PDA

Zobacz pełną wersję : Kto hoduje kameleony?



K_W_Z
28-10-2013, 17:13
Mam pytanie. Mialem kiedys kameleona jemenskiego ale padl po 8 miesiacach. Aklimatyzacja w nowym tera przebiegla normalnie , apetyt mial juz po paru dniach jak go wpuscilem potem nic mu nie bylo. Temp w terra odpowiednia zywienie tez , witaminy dostawal az nagle wystarczyl jeden dzien i padl. Moze ktos z doswiadczonych moze przypuszczac jaka mogla byc tego przyczyna. Chcialbym jeszcze raz sprobowac ale slyszalem od wielu ludzi ze kameleony sa ciezkie w chodowli i nikomy nie przezyl dluzej niz rok (slyszalem to od 3 osob) czekam na Wasze opinie. POZDRO

Adamek
29-10-2013, 04:06
> kameleony sa ciezkie w chodowli i nikomy nie przezyl dluzej niz
> rok (slyszalem to od 3 osob)

jeśli ktos ci to powiedział i chodziło mu o kameleony jemeńskie to był to kit...

Przyczyn mogło być wiele... np. brak lub słabe UV, słaba wentylacja co doprowadziło w terra do zaduchu i śmierci zwierzęcia, pokarm zatruty np koniki polne z okolic blisko dróg lub pryskanych pól, jakies pasorzyty, niska temperatura która nie umożliwiła dobrej przemiany materii, niska wilgotność... przyczyn mogło być wiele

PS. Nie piszcie że sie wymądrzam, sam kameleona jemeńskiego hoduje od niedługiego czasu ale dużo na ich temat czytam i dużo sie od hodowców dowiaduje. Jeśli coś w mojej wypowiedzi jest błędnego- poprawcie mnie :)

ŁŁŁsy
29-10-2013, 13:12
W moim terr nie dwuch bocznych ścianek tylko siatka ktura daje wiekszą wentylacje kamki są naświetlane dość mocnom świetlówką.Ostadnio kolega dał mi jego kamka ktury był boardzo wielki jak na jego głowe ktura była bardzo mała ma dwie tylnie łapki złamane i jednom przedniom wyglonda okropnie nie wiem czy przeżyje, złe karmiene i brak świetlówki UVB.


Sory za moje błendy

Art82
04-11-2013, 15:57
Hej ja dopiero zaczynam z kameleonem ale tez sporo sie dowiedziałe przed zakupel przygotowałem tera mam siatke z góry i wentylatorki wertylacja sie ok , świetłówke tez mam tem ok . jedzenie tez i witaminy podaje calcium tez .

Ale ostantio prze tydzien przewie nie jadł wogóle i myslałem ze juz padnie z wyczerpania dobrze ze pojechałęm do weterynarze dała mu antybiotyk i elektrolity i zastepczy pokarm w płynie . to pomogło zastanawiam sie bo niewiadomo co to było mogą byc robaki albo to był poczatek krzywicy chodz dostałwał witaminy i UV ma tez . nie wiem ale jest lepiej .

NAjlepiej jak coś bedize nie tak odrazy jechać do weterynarza.

42d3e78f26a4b20d412==