PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny Gekon Toke



MiteX
31-10-2013, 08:44
Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać ( ponieważ jestem nowym użytkownikiem forum).
Od niedzieli 12.12.04 posiadam Gekona Toke którego kupiłem na giełdzie w Świętochłowicach za 60 zł ( podejżana cena ).Po przyjściu do domu z Toke umieściłem go w terarium - narazie małe (30,25,20 - dł,sze,wys).I mam kilka pytań co do niego bo albo ja jestem nadwrażliwy albo on jest jakiś dziwny ( chory ):

1) Wogóle nie je ? Odrazu po zakupie gdy dałem go do terarium dostał świerszcza lecz wogóle nie wyrażał woli zainteresowania , nio i tak świerszcz przeżył 2 dni po czym został zjedzony przy mojej pomocy ( ze zdenerwowania postanowiłem świerszcza wyciągnąc pincetą lecz nie udawało mi się po pościgu dobre 20 minutowym gekon zjadł go ) Na drugi dzień dostał 4 świerszcze i znów żyją tam dwa dni.Wczoraj zauważyłem że gekon poluje tzn obserwuje te świerszcze i skrada się śmiesznie lecz ani jednego nie zjadał :/ troche to denerwuje tym bardziej ze jak na moje oko gekon jest chudy :(

2) Czytałem dużo na ich temat i pisze tam o stresie. Powiedzcie mi po czym stwierdzić że to mineło ?

3) Gdy "podlewam" terarium spryskiwaczem czy gekona też mam "podllewać"

4) Jest on ciemnej barwy czy to choroba czy tak jest normaline ? W necie widze same jasne Toke ?

5) Jako że ma małe terarium ma też tam mało żeczy ( sztuczną roślinkę i kamień na którym CAŁY CZAS siedzi - wogóle z tamtego kąta nie wychodzi ;/ )

Proszę o jak najszybszą pomoc ponieważ żal mi go ( sam nie wiem czemu ).I nie mówcie że mam coś czytać bo teo już zrobiłem chyba z 10000 razy !!

Gekon to podobno samiec i ma ( na "oko" nie mierzyłem go z 20 cm )
W razie czego GG - 3353262

Za pomoc z góry dziękuje !!!!!

Silent_Dragon
31-10-2013, 09:52
Witam
Spokojnie nie denerwuj teraz Geka i go nie wyjmuj. On moze nie jesc nawet i ponad tydzien od zamieszkania u Ciebie. Wyjmij mu WSZYSTKE swierszcze i mu nawet nie pokazuj przez 2 dni. Po tych dwóch dniach bedzie glodny i jak je zobaczy to sie rzuci na nie ze malo z nich zostanie :]
To jest moja metoda wydaje mi sie ze sprawdzona. Stosuje ja na anolisie. Kiedy nie chce jesc nie karmie go przez 2 dni, a potem jak mu wrzucam swierszcze do terra to odrazu je polyka.
U mnie zawsze dziala !! :]]
Pozdrawiam

Luzi
31-10-2013, 10:59
Gdy przywiozlem Toke do siebie przez pierwsze dwa dni wogole mu nic nie dawalem jesc
potem gdy rzucilem mu swierszcze obserwowal je ale nic nie robil
nastepnego dnia swierszczy juz nie bylo zjadl wszystkie w nocy
teraz karmie go regularnie co wieczor
Moj tokas tez jest ciemny -wydaje mi sie ze to moze byc od ilosci swiatla UV jak u czlowieka pigment odpowiedzialny za kolor skory -opalenizna te sprawy
gdzies czytalem ze ciemniejsze gekony sa prawdopodobnie z lapanki -z importu
a no i zauwazylem ze po pierwszej wylince z jasnial troche...
a no i gdy jest spokojniejszy to tez jest jasniejszy gdy sie zdenerwuje to ciemnieje
Pozdro

M.I.R.A.S.
31-10-2013, 11:17
To ze gekon jest ciemny to stres albo wyziebienie !!!Jasny gekon - wszystko w normie, ciemny gekon- coś nie tak. Nic do rzeczy nie ma import, i naswietlanie UV toke nie potrzebują uv. Jezeli mówisz ze jest ciemny to zrob tak jak jest w opisie na tej stronie, a nie bedzie ciemny, moze ma za zimno, a moze to stres.

MiteX
31-10-2013, 11:41
Nio nie mówie że jest dobrze ale też nie mówie że źle podałem wam wszystko tak jak jest i czytałem wszystkie opisy tego gekona ! Opisałem wam wszystko tak jak jest i proszę o pomoc !!! Nie chciałbym żeby on padł :(

minok
31-10-2013, 12:36
Włąśnie na razie daj mu spokuj ze świerszczami przez 2 lub 3 dni a potem mu daj to sie żuci. Ja bym Ci radził żebyś jak najszybciej dał mu nowe wieksze terrarium z jakimiś krujówkami. A to, żę jest to normalka, stres. I daj mu spokuj przez pare dni tzn. zabardzo nie grzeb w terrarium musi się zaaklimatyzować. Narazie przy spryskiwniu nie spryskuj Tokena bo jeszcze bardziej bedzie się wkurzał:) A ile ma cm?? Dobra tyle chiłąme powiedzieć. Powodzenia z gekonikiem:)

Ps. za błędy sory:P

M.I.R.A.S.
31-10-2013, 13:22
Jezeli mowisz ze ma wszystko zapewnione, to moze dopadl go stres po prostu, paść nie padnie na pewno, bo to wytrzymale gadzinki. Daj mu czas na aklimatyzacje. CZy obserwowales go w nocy? jezeli byl aktywny to chyba spoko.
Nie chce krakac ale mogą to byc rowniez pasozyty.

MiteX
31-10-2013, 13:39
a jeśli to pasożyty to co ?

Teraz Mój LOL ( tak go nazwałem) dalej siedzi w małym terarium ale już jutro się to zmieni ( mam nadzieję że to nie będzie miało wpływu że siedział tam 5 dni ) wprowadze go do dużego nowego domku i napisze co i jak :) Bardzo się ciesze że wogóle padły tutaj jakieś odpowiedzi WIELKIE DZIĘKI DLA WAS !!! :*

P.S PRzeczytałem gdzieć że dobrze by było.....właśnie zakryłem całe terarium kartkami żeby mój LOL nic nie widział a w szególności mojej ciekawskiej mordy ;)

Luzi
31-10-2013, 14:33
wydaje mi sie ze import z indonezji moze byc dla gekon stresujacym przezyciem
hmm...i Co nagle mi sie wybieli gekon?

42d3e78f26a4b20d412==