PDA

Zobacz pełną wersję : Toke i jego odgłosy



STACHU
01-11-2013, 01:51
Posiadam juz ponad 6 miesięcy młode gekony Toke. Jeszcze nigdy nie słyszałem, aby mój samczyk oddał jaki kolwiek odgłos. W związku z tym mam 2 pytania:
a) Czy gekony Toke wydają odgłosy w określonych miesiącach???
b) Czy młode zwierzaki też wydawają te odgłosy, czy to dotyczy tylko dorosłych???

Podkreślam, że nie chodzi mi tu o odgłosy obronne, które gekon wydaje, jak się do niego zbliża rekę, itp.

Silent_Dragon
01-11-2013, 06:02
Witam
Mam pytanie. A czytales chociaz jego opis??
Toke ,,szczekaja" tylko w okresie godowym. Mlode chyba raczej dzwiekow nie wydaja.
Pozdrawiam

Qasia
01-11-2013, 09:15
Moja półroczna "samica" urządziła mi niedawno nocny koncert (to-ke, to-ke, to-ke)wiec raczej jest samcem ;) Czy toke śpiewaja tylko w okresie godowym?

hatiras
01-11-2013, 14:53
Hey!
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że toke odzywają się tylko w okresie rozrodczym. Mój samiec trzeci rok zamieszkuje w jednym pokoju za kaloryferem (brzmi dziwnie, ale wybitnie mu takie warunki pasują).Właściwie się za nim wychował i przyznam, ze niewiele widziałem tak wyrośniętych samców. Drze sie co noc, średnio co 20-30 minut. W ubiegłym roku umieściłem go w terrarium, był w nim przez kilka miesięcy i pomimo, że był w ni z samicą nie odezwał się ani razu... Wrócił 'na ścianę'. Wnioskuję, że to czy toke będzie 'krzyczał' zależy od wielkości pomieszczenia (terytorium...?) w którym przebywa.
Pozdrawiam, hatiras

Robert_R
02-11-2013, 05:29
Hatiras, mógłbyś napisać coś więcej na temat tych warunków "za kaloryferem". Co z wilgotnością ? Przecież tam musi być sucho jak na pustyni - gek nie ma kłopotów z wylinką ? A co robisz poza sezonem grzewczym ? Jak go tam dokarmiasz - czy może jako pełnoprawny domownik sam sobie coś wygrzebie w lodówce :))

Pozdrawiam,

R.

smogg
02-11-2013, 08:35
trzymasz go bez terrarium? tak na wolnosci?
mozesz napisac cos wiecej o sposobie swojej chodowli??
jakies fotki?

jestem baaardzo ciekawy jak to wszytsko 'dziala' :)

42d3e78f26a4b20d412==