PDA

Zobacz pełną wersję : Co powinnam zapewnic kameleonowi by chował się jak najlepiej



Bettina
04-11-2013, 14:12
Musi miec od ^0-80% wilgoci...co taką wilgoć zapewnia..włókno kokosowe? Jaka wysokość tego podłoża. I czym najlepiej je karmić...i czy kamienie malutkie nadają się na podłoże...bo slyszalam ze nawet od nich moga sobie lapki polamac...i czy moga rosnąć w terrarium jakies roślinki czy tylko sztuczne bo ponoc mimo ze nie sa roslinozerne to lubią sobie poskubać...i czy parka, ktora juz ustaliła swoją hierarchie może mimo to sie "pokłocić".

Art82
04-11-2013, 15:49
Ja mysłe ze terarium powinno byc duze a jak dla parki to dobiero ja mam kameleona od ok 4 miesiecy i maiłem jzu z nim kłopoty , odrazu kupuj świetlówka najlepiej Reptiglo 8 . i pamietaj zeby temp była wiekasza w górnej parti niz na dole.
A karmić najlepiej siwerszcami i niezapominaj o witaminach a najlepiej "reptivite" z Zoo Med`s , a jak nie to np: vibowit i do tego calcium Pantothencium 0,1 tylko calcium wiecej z tego ci mi mówili . Ale nie wolno rzesadzic z witaminami tez zalezy jak bedziesz ja podawał czy swierszcze obrtaczał cyz do wody . A na dno najlepiej torf kokosowy.

I sporo gałezi żeby sie wspinał :D i zielonego sporo ale potecam sztuczne .

ja juz maiłem z kameleonem kłopoty niechcial jesc przez tydzień :( ale jzu jest ok naszczęscie.

ser
05-11-2013, 08:57
to ja sie dołączę do wątku :)
jak szybko rośnie kameleon jemejski?? z moich spostrzeżeń wynika, że bardzo szybko, ale nie zmieżyłem go na początku i nie wiem ile urósł. czy ktoś z was to może strawdził??

Bettina
05-11-2013, 14:11
Mam taki problem, bo jeden z moich kameleonow na na tylnej cześci kręgosłupa dużą narośl i podejrzewał ze przez to ma niedowład tylnych łapek...czy to jest jakaś krzywica? tak sie ona objawia?

Adamek
05-11-2013, 14:56
masz uv ? dajesz wapno i witaminy ?

Art82
06-11-2013, 05:39
Ja tyez nie sprawdzałęm ale bardzo szybko niestety :( i daltego zyja krótko mój zmienia wylinke co miesiac tak ok

42d3e78f26a4b20d412==