PDA

Zobacz pełną wersję : przepisy prawne



mysza
26-08-2011, 01:01
Chciałabym kupić boa, ale dowiedziałam się, że jest on zaliczany do węży niebezpiecznych i przed kupnem należy załatwić pozwolenie. Czy ktoś mógłby mi udzielić kilku info na ten temat. Byłabym wdzięczna.
Podobno pytony królewskie też zaliczają się do węży niebezpiecznych??

Pozdrowionka

Viking
26-08-2011, 01:38
Myszko gdzie to usłyszałaś ???

mysza
26-08-2011, 02:04
Znajomy ma koło 100 lampropeltisów i coś takiego opowiadał. Nie zabardzo chce mi się w to wierzyć, a może po prostu nie chcę w to wierzyć, więc wolę się dopytać. Po reakcji wnioskuję, że to bzdury???!!!

matrix
26-08-2011, 03:47
Oczywiście, że to bzdury !!!

mysza
26-08-2011, 03:50
Czytałam teraz starsze posty odnośnie CITES i w ogóle rejestracji zwierzaków. Może znajomemu o to chodziło?? Może po prostu należe zarejestrować takiego słodkiego boaska i po kłopocie?? Jeżeli tak, to w jakim urzędzie??

Pozdrowionka.

Viking
26-08-2011, 05:19
Myszko podałem już gdzieś tutaj adres do Starostwa Powiatu - tam powiedzmy można zrobić coś takiego.

Ja mam swoją boaskę ponad dwa lata i jest to najsłodsze i najspokojniejsze stworzenie na ziemi - oczywiście poza moją kobietą :))))))

mysza
26-08-2011, 05:25
ja to wiem, ale czy urzędnicy to też wiedzą?? ( oczywiście mówię o boa ::)))).
Terarium chciała zrobić 140x60x75 (dłxszerxwys.) Zobaczymy jak mi to pójdzie. Narazie mam pomysł w głowie, ale mam nadzieję, że niedługo będzie stał u mnie w domu.

Viking
26-08-2011, 05:37
Wymiary są OK !!!!

Życzę powodzenia !!!!

Pozdrawiam

mysza
26-08-2011, 05:59
wracając jeszcze do tych przepisów, to jesteś w 1000% pewny, że nie trzeba żadnego pozwolenia na posiadanie boasa.? Nie chcę, żeby była taka sytuacja, że kupię zwierzaka i ktoś przyjdzie i z powodu braku jakiegoś świstka mi go zabiorą!!

maurus
26-08-2011, 06:18
bzdura ale do pewnego stopnia. ostatnio na zlocie terrarysstycznym we wrocławiu poruszano temat gadów niebezpiecznych dla człowieka. dusiciele są do niech zaliczane ale dopiero kiedy osiągną odpowiednią długość (nie jestem pewny ale chyba od 3 metrów). Boa są obięte ochroną CITES więc przy zakupie musisz zarządać odpowiednich papierów czyli papierów dotyczących legalności (CITES) i zaświadczenie od weterynarza o dobrym stanie zdrowia i takie tam. A jak masz gada niezarejestrowanego to idziesz do urzędu miasta i tam to robisz (nie w kazdym mieście jest możliwość zarejestrowania). MIłej chodowli :)

mysza
26-08-2011, 07:22
Ale jak kupuje z prywatnej, krajowej chodowli to przecież nie dostanę zaświadczenia CITES. No i wtedy nie mogę zwierzaka zarejestrować. Czy w ogóle muszę go rejestrować i czy jak tego nie zrobię, to czy mi mogą go zabać?? Czy rejestracja tyczy się tylko dużych dusicieli, czy takie maluszki zbożówki też muszę rejestrować??

pozdrowionka.

BartekB
28-08-2011, 06:11
Hej!

Co do zwierząt niebezpiecznych, to w myśl ustawy, zaliczamy do nicz zwierzęta które mogą zabić lub zranić człowieka lub inne zwierzę. Wiem, ze to idiotyzm. Bo wg. tej definicji świerszcz jest również niebezpieczny (może np zabić innego świerszcza, poranić słabą jaszczurkę itp..). Tym przejmować sie nie należy. O CITES jest już b. dużo napisane, więc dasz sobie radę z zalegalizowaniem zwierzęcia. W niektóych państwach na posiadanie węża większego niż 3m trzeba mieć zezwoleni, które nie jest łatwo uzyskać (testy psychologiczne, znajomość zasad biologii itp). To ma uzasadnienie.
Ale nasze prawo jekie jest... Jeszcze jedn przykład: duży pies. W ustawie nie sprecyzowano co to jest duży pies. Czy duzy jest od 10 kg w górę czy od 40 kg. A może 60 cm w kłębie to granica miedzy małym a dużym. A duze psy mają być w kagańcu - kto rozstrzygnie czy dany pies jest już duży czy nie.
Sorki za dygresje!
Pozdroawiam
BB

wojtas
28-08-2011, 12:12
prosze tylko niezaczynajcie tej dyskusji od nowa które zwierze jest groźne a które nie bo takich dyskusji już było setki i żadna do niczego niedoprowadziła. A pisanie że modliszka czy ratlerek tez może być groźna już mnie irytuje.

mysza
29-08-2011, 01:54
nie chcę zaczynać żadnej dyskusji. Chciałabym otrzymać odpowiedź na pytania:
1. Czy muszę zarejestrować boa constrictor, czy nie?? (proszę proszę o odpowiedzi tak lub nie)
2. Jeżeli tak, czy jak tego nie zrobię, to mogą mi zabrać moje zwierzę?
3. Czy wystarczy sama rejestracja, czy jeszcze potrzebne jest oddzielne zezwolenie??
Nie chcę dyskutować jakie zwierze jest groźne, czy nie. Bardzo proszę o odpowiedzi.

Dzięki z góry
pozdrowionka.

Fryta
29-08-2011, 14:54
na pewno musisz zarejestrowac ze wzgledu na CITES. Opis niejednokrotnie był juz na forum.

42d3e78f26a4b20d412==