PDA

Zobacz pełną wersję : Samiec czy Samica??



Luzi
07-11-2013, 19:25
Mam maly problem...
Do dnia dzisiejszego zylem w przekonaniu Ze Rocco JEst samcem
no ale w czasie wycieczki po papu dla mojej gadziny przypatrzylem sie paru innym Toke i doszedlem do wniosku ze nie koniecznie
przezylem Szok! Rocco jest kobieta?? dramat!!
Teraz mam dylemat bo nie wiem w koncu jakiej jest puci?
W jaki sposob odroznic -rozpoznac plec?
Wiem ze na podstawie zgrubienia u podnoza ogona ale nie znam sie na tym az tak nie mam zabardzo z czym porownac i ciezko jest mi stwierdzic

pozdrawiam i zycze wesolych swiat

Kunoichi
07-11-2013, 23:00
i co zmienisz imie? Roccita...........jej w tlumaczeniu bylaby Rokita :)

Qasia
08-11-2013, 05:40
Ja do niedawna byłam pewna, że moja Rafa jest samicą... U młodych jakoś sie to stwierdza po budowie głowy, samce mają wieksze. Ale pewnej nocy obudziły mnie wrzaski to-ke, ko-ke, to-ke. Więc też musze przechrcić gekona... Rafa to ładne imię, z arab. znaczy szczęście, a toke podobno przynoszą szczęście. Natomiast Rafael brzmi zbyt wymyślacie, a Rafałów znam kilku i nie byliby tym zachwyceni... Na razie jest "Mój Skarb" od Golumna ;))))

Luzi
08-11-2013, 17:30
nie no nie wiem....zdolowalem sie
znaczy przezylem szok!!!
dostalem go od dziewczyny i mial byc to samiec
nasz synek..
a co teraz nasz synek jest Kobieta!!!
nie no chyba bedzie sie nazywal/a - złotówa
pozdro

Luzi
08-11-2013, 17:32
no wlasnie kolejny bol...Samice nie spiewaja
a mi sie marzyly nocne koncerty operowe
wszyscy tylko gadali- "a to bedziesz mial to szczeka spiewa spac nie mozna"
no tak i tak spac nie moge wiec moze bym sobie chociarz posluchal...
a teraz...zalamka
co nie znaczy ze przestalem go/ja milowac
pozdro

Animal
09-11-2013, 14:00
Tak, najprawdopodobniej masz samiczkę. Ale na wszelki wypadek sie upewnij, bo nie wiadomo czy twój toke jest już dorosły do opery.samca można rozpoznać po zgrubieniu u nasady ogona, porach przykloacznych (to takie dziurki między nogami:)) oraz (niestety) po koncertach nocnych. Mam nadzieje że tylko sie pomyliłeś, lepiej sie przyjżyj swemu gekowi.

Luzi
09-11-2013, 18:17
przygladam mu sie i to caly czas
zastanawialem sie czy moze nie wziasc go do sklepu i porownac z innymi gekonami tak na zywca
chodz wolal bym go tak nie wozic nie stresowac
nie raczej napewno tak nie zrobie
moge za to porobic zdjecia i tak tez chyba zrobie
chodz niestety jestem raczej pewien ze to samica...za waska ta glosa za smukla budowa ciala i za male zgrubienie przy nasadzie ogona w sumie to chyba go nawet nie ma tylko jak siedzi przyklejony do szyby i moge go obejrzec z drugiej strony to cos widac...ale to i tak chyba za malo i jest samica...hlip hlip

42d3e78f26a4b20d412==