PDA

Zobacz pełną wersję : Toke - on jednak jest śmieszny :]



MiteX
08-11-2013, 10:36
A więc tak jako iż doiero zaczynam mam pytanko które według mnie jest ważne a zarazem śmieszne.Zbudowałem mojemu Toke nowe akwarium wysokie 60 długie 40 szerokie 30 ma on tam jedną jaskinie z kory (to chyba jedyna konkretna kryjówka) oprócz tego zauważyłem że lubi się chować za tym czymś na czym wisi lampa alem mniejsza z tym.Chodzi o to......cykl karmienia gekona wygląda tak:

Wisi on sobie na tej ściance głową do góry to musze go po łapkach czymś dotykać żeby się obrucił ( głową w dół ) i dopierowtedy daje mu świerszczxe które i tak nie zawsze zostają zjadane ( poluje poluje a gdy odejdą za daleko zostawia je <?> ).

No i tu pytanko po co mu kryjówki ? Z kryjówkami to on dopiero nie będzie nic jadł !
A drugie to czy tak jest zawsze czy może to prawo woieku ( jest jeszcze młody ).

Proszę o pomoc ponieważ wydaje mi się to śmieszne a zarazem dokucza mi trochę to że dotykając go jednak troche stresuje.

STACHU
08-11-2013, 10:54
Moje gekony Toke chowaja się nad prowadnicą od szyby (górną) na kawałku płyty OSB, chociaż mają tyle kryjówek na dole terra. Nie ma się co przejmować, te geki lubią być wysoko, przecież to wkońcu gekonny nadrzewne. A co do pokarmu to nie wiem co może być, moje zawsze złapią i świerszcz nawet nie ma jak uciec !!!

MiteX
08-11-2013, 12:55
właśnie w tym żecz że mój gekon tak jakby nie widział tego "jedzenia".Zawsze musze go najpierw podrażnić żeby miał głowe skierowaną da dół i dopiero wtedy daje mu świerszcze.Widać że zaskakuje bo bacznie je obserwuje i zjada chociaż też nie zawsze bo np jesli świerszcz odejdzie z zasięgu jego pyszcza geki rezygnuje :(.Zero jakiegoś zaangażowania jakiegoś polowanie.Jedyne co robi to schodzi trocche niżej i wygina sie tak by tylko otworzyć paszcze...

Ohhhh co za leniuch.....

Czekam na rady......

Pozdrawiam i Życze Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !!!

Luzi
08-11-2013, 17:27
moze cos mu dolega ze tak niechetnie je
wydaje mi sie ze powinienes dac spokoj z tym nakierowywaniem go na jedzenie
takie draznienie tylko go stresuje zwlaszcze jesli jak mowisz jest u ciebie od niedawna
gekon predzej czy pozniej wylapie te swierszcze jak bedzie glodny
gdy pierwszy raz rzucilem gekonowi swiersze to przeszly mu pare centymetrow od glowy on tylko je obserwowal i nic nie robil
rano natomiast zadnego juz nie bylo -wszystkie zezarl -wszystko z czasem...
teraz nie mam takich problemow swierszcze nie dozywaja 10sec w terrarium odrazu sie na nie rzuca gdy tylko jakiegos zobaczy
a od wczoraj je z pesety
pozdro

micgekon
08-11-2013, 23:08
Gekon sam sobie wybiera najodpowiedniejsze dla niego miejsce może akurat twoja kryjówka mu nie odpowiada (temp itp.) Jeśli w terrarium masz warunki optymalne w dzień i w nocy,to daj mu 3-4 dni przerwy nie podawaj nic do jedzenia nie otwieraj terrarium niech się przyzwyczai potem wpuść mu kilka ze 3-4 świerszcze wieczorem ale go nie dotykaj powinno być ok njprawdopodobniej jest zestresowany skoro jest w nowym miejscu.

ROCES
09-11-2013, 01:22
czlowieku przestan stresowac geka, wrzuc mu swierszcze na terrarium jak zglodnieje to sam bedzie polowal. Co do kryjowek to kiedys przeczytal ze w nowym terrarium lepiej nie mia kryjowek bo gek ze strachu moze tam wejsc i juz nie wyjsc dopoki nie padnie. Moj ma rozne kryjowki jak ucieknie z terra to za szafa, a w terrarium to pod kora.

MiteX
09-11-2013, 10:55
Nio właśnie to jest to że wyokość to 60 cm a Toke jest jeszcze mały około 20 cm zawsze siedzi na ścianie głową w góre więc jak ma zauważyć świerszcza na dole ? To samo w nocy latają mu 4 świerszcze to rano też cą 4.On je zjada chętnie ale dopiero jak je zauważy a zauważa je jak mu je pokaże.Co do rzucania to on wcale się nie zuca a jak juz to tylko obserwuje i ciach paszczą ale to wszystko gdy świerszcz za daleko ucieknie to trudno Toke za nim napewno nie pójdzie :]

micgekon
09-11-2013, 13:15
W naturze nikt go nie goni z jedzeniem i nie podaje pod nos. Zrób mu post kilka dni i daj mu spokój.

Luzi
09-11-2013, 18:13
wez go do okulisty

Grimps
11-11-2013, 07:58
Czlowieku daj mu spokuj! Jak nie chce jesc to znaczy ze nie chce! A jesli chodzi o pokazywanie mu swierszczy to chyba zartujesz o_O? Kiedys je zobaczy i kiedys je zje (jak bedzie mial ochote)! A ty go jeszcze po lapach tykasz! Zostaw go!

MiteX
11-11-2013, 08:08
OK maniejsza z Tym !! Widze że nie rozumiecie problemu ale ja nie mam zamiaru się powtarzać :] Dziś Toke zjadł świerszcza z pencety ?? Czy to coś znaczy ?? że się przyzwyczaił do mnie czy to normalne ??

42d3e78f26a4b20d412==