PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon Lamparci i Paroedura Pictus



Luzi
08-11-2013, 17:36
Mam takie pytanko
w Styczniu lub w lutym mam zamiar zrobic sobie drugie terra o wymiarach 80x50x40 (dlxszerxwys) i chcialem w nim zaczac hodowle Gekona Lamparciego i Paroedury Pictusa
czy nie bedzie to terra dla nich za male? jak myslicie?
no i teraz mam takie pytanko czy mozna te dwa gatunki trzymac w jednym terra? czy nie bedzie zadnych problemow
z tego co sprawdzalem w opisach to wymagania maja podobne
dzieki pozdro

ŁŁŁsy
09-11-2013, 04:02
powino być dużo kryjówek terr. chyba bendzie dobre ale ile chcesz trzymać osobników?
Ja kiedyś miałem też razem i nic sobie nie robiły.

goblin
09-11-2013, 05:52
Łączenie
Gekony te możemy trzymać wspólnie z innymi gatunkami "sucholubnych" gekonów np. g. lamparcim (Eublepharis macularius) lub g. gruboogonowym (Hemitheconyx caudicinctus), pamiętać jednak trzeba o odpowiednim powiększeniu przestrzeni życiowej jaszczurek tak by każdy osobnik mógł się ukryć przed konkurentem innego gatunku (opisywane gekony są mniejsze od wymienionych tutaj i często padają ofiara konkurencji o pokarm, miejsce ukrycia teren bytowania). Oba opisy gatunków znajdują się na stronie.


To z opisu Paroedura pictus.

Luzi
09-11-2013, 09:07
tak wiem czytalem ale chcialem zapytac o opinie hodowcow
by uslyszec od kogos kto z wlasnego doswiadczenie wie jak jest gdyz trzymal moze te dwa gatunki razem

Luzi
09-11-2013, 09:07
no chcialem po jednym osobniku z kazdego gatunku

ŁŁŁsy
09-11-2013, 10:58
ja hodowałem Paroedura Pictus miałem tylko samice i nie ma z nimi wiekszych problemów zalecać sie jak pisze w opisie to wszyskto bendzie dobrze.

Luzi
09-11-2013, 18:12
a dlaczego juz nie hodujesz
w sumie to zastanawialem sie tez nad parka
tylko czy w atakim wypadku nie bedzie im ciasno?

Moby_
09-11-2013, 19:20
lepiej parke jednego niz 2 inne....jeeeeejuuuuu zrozumcie to kiedys, licza sie tez obserwacje, zachowania godowe i te sprawy:>

Luzi
10-11-2013, 04:09
no tak ale samiczke gekona lamparciego bedzie miala moja dziewczyna
beda sie kochac na odleglosc wysylac sobie listy...a jak sie spotkaja to napewno bedzie co do obserwowania
pozdro

42d3e78f26a4b20d412==