PDA

Zobacz pełną wersję : brak apetytu - prośba do dr Jarka



Wojtas501
09-11-2013, 13:08
Sprawa wygląda następująco: samiczka gekona leśnego (ok. 11 cm) od około 3-4 tygodni nie je i schudła. Wcześniej miała bardzo dobry apetyt. Zupełnie nie zwraca uwagi na podawany pokarm. Odrobaczana była we wrześniu. W terrarium podłożem jest piasek wymieszany ze żwirkiem.
Jakie kroki powinienem podjąć?

Za odpowiedzi i pomoc byłbym bardzo wdzięczny.

KORSAKOW
09-11-2013, 15:16
Ostatnio jak dr Jarosław tu zaglądał to majaczył coś o tym że nigdy wiecej jego oko tu nie zajrzy, wiec lepiej było zapytać innych wetów, a nie tylko doktora Jarka...

saya
09-11-2013, 18:52
nie chce krakac *bo mi gekonik zdechl na to*
zrob test na crypto ...
czy robi smierdzace kupki ?
albo brzydko wygladaja ?

Wojtas501
10-11-2013, 01:34
Oczywiście jeśli zajrzą tu inni weterynarze to również prosiłbym o pomoc :)

Pituophis
10-11-2013, 04:19
Ciężko jest wypowiadać się"na ślepo"ale też podejrzewałbym infekcję bakteryjną albo pierwotniakową. Szczególnie jeżeli gekon z odłowu( w ogóle zwierzęta z odłowu padają nieraz z przyczyn nieustalonych-moc patogenów i nie wszystkie łatwe do wykrycia). Ewentualnie być może zapchanie podłożem(mało prawdopodobne, ale jeśli się odwapniła...), albo mimo wszystko odrobaczanie nie pomogło( jakiego preparatu użyto?).
Czy gekon wymiotował lub miał nieprawidłowe odchody? Czy stracił apetyt nagle, czy z dnia na dzień zmniejszał się?

Pituophis
10-11-2013, 04:20
Poza tym zdarza się, że gekony dłuższy czas nie jedzą, a potem nagle zaczynają. Gdyby tylko nie to niepokojące chudnięcie...

Silent_Dragon
10-11-2013, 04:55
Witam
Mogę Ci podać komórkowy na privie do Oli Maluty. Swietny z niej weterynarz!!
Na pewno Ci chociaz trochę pomoże przez telefon.
Pozdrawiam

Pituophis
10-11-2013, 05:33
Popieram pomysł konsultacji(najlepiej wizyty) z dr Malutą.

Wojtas501
12-11-2013, 13:31
Zwierzę jest z odłowu. Nie wiem jakiego preparatu użyto do odrobaczania, ponieważ gekon odrobaczany był jeszcze w sklepie (jak sie dowiem jaki to byl preparat to napiszę).
Jaszczurka przestała jeść nagle. Podczas rutynowego karmienia niechętnie zjadła jednego świerszcza (zwykle zjadała 4-5), a później nie miala już apetytu.
W terrarium mam 3 gekony, więc nie jestem w stanie stwierdzić które odchody pochodzą od której jaszczurki, ale ok. 2 tyg. temu w terrarium znalazłem dwa sklejone ze sobą niestrawione świerszcze, otoczone wyschniętą jakby śluzowatą powłoką. Gdy umieszczę jaszczurkę w innym terrarium, to wtedy będę mógł coś dokładniej powiedzieć na temat odchodów.

I oczywiście byłbym wdzięczny za podanie numeru tel. do p. dr Maluty :)

42d3e78f26a4b20d412==