PDA

Zobacz pełną wersję : agama karłowata



insekts
11-11-2013, 06:30
gdzie moge znaleźć opis tej jaszczurki??
z góry dziekuję.


pozdro.

Silent_Dragon
11-11-2013, 06:36
Witam
Nie kupuj tych jaszczurek. mam naprawde duze doswiadczenie z nimi i szybko zdychaja, ponieważ są z odłowu. Choruja i umierają!! Naprawde nie polecam!!
Pozdrawiam

Ps. Opis mogę zrobić, ale naprawdę nie kupuj tej jaszczurki bo codziennie bedziesz musial ja karmic przymusowo, obserwowac czy nie choruje, a itak z niewiadomych przyczyn w kazdej chwili mzoe zdechnac!!

AGAM
11-11-2013, 07:28
Silent wybacz, ale jeśli masz prawidłowe dane w profilu to jakim cudem mozesz mieć duże doświadczenie z jakimkolwiek gatunkiem???
Insekts jeśli trafisz na osobnika w dobrym stanie i po kwarantannie to nie powinno być problemów z jego chowem. Kupuj tylko w sprawdzonych źródłach i pytaj o to czy zwierzak przyjmuje pokarm i czy przebył kwarantanne. Każde zwierze moze zdechnąć w każdej chwili z niewiadomych przyczyn, nie tylko te agamy, i u każdych trzeba obserwować czy nie chorują. Hoduje się podobnie jak większość jaszczurek z rodzaju Agama.

Silent_Dragon
11-11-2013, 08:00
Hodowałem je ponad rok, i wiekszosc ludszi Ci powie ze 99% jest z odlowu!!
Pozdrawiam

insekts
11-11-2013, 08:09
moja jest dosc ruchliwa i w miare dobrze je(zjadła 2 mączniaki-woli je bardziej od świerszczy).dostałem juz wskazówki od jednego chodowcy i mówi że one czesto zdychaja jeżeli nie maja wystarczajacej wysokiej temperatury(wymagają ponad 30 stopni bo to jest gatunek pustynny i jeżeli tej temperatury nie mają to nie jedzą i zdychają.)kupiłem go od gościa u którego kupowałem juz wiele zwierząt i wszystkie zyją do dziśchciałbym jednak sie dowiedzieć dokładniejszych informacji o tym gatunku

Pituophis
11-11-2013, 08:32
Niemniej jednak zwykle żyją kilka-kilkanaście miesięcy i nie mnożą się, a importowane ciężarne samice zwykle mają trudności ze złożeniem jaj(składają na raty lub padają wskutek zatrzymania). Należy koniecznie odrobaczyć!
W niewoli wymagają dużego pomieszczenia(np. 150 x 100 x 70) o układzie poziomym, z urozmaiconym wystrojem i licznymi kryjówkami. Powinny mieszkać raczej w haremie niż samotnie. Konieczne naświetlanie UV i silnie oświetlone, dobrze wentylowane suche terrarium( lekko zraszać kilka razy w tygodniu szczególnie w okresie wiosennym). Dieta urozmaicona- na pewno nie głównie mączniki, podstawa to świerszcze, drobne karaczany, dodatek much, mola woskowego, motyli, koników polnych, pająków. Temperatura pod promiennikiem 35-38 stopni w innych miejscach 25-30 stopni.
Nawet w idealnych warunkach zwykle po pewnym czasie słabną, przestają jeść i giną, chociaż początkowo wydają się być świetnie zaaklimatyzowane. Naprawdę odradzam, tym bardziej, że często przyjeżdżają już osłabione.Są chyba jeszcze wrażliwsze od agam czerwonogłowych.

Silent_Dragon
11-11-2013, 09:00
Witam
Dokładnie. Pituophis ma racje!!
Pozdrawiam

Silent_Dragon
11-11-2013, 12:39
Witam
Jak chcesz opis to masz tu bardzo dokładny:

http://www.terrarystyka.boo.pl/articles.php?id=53

Pozdrawiam

insekts
12-11-2013, 04:28
nie wiem zobacze co się stanie.narazie jest aktywna i przyjmuje pokarm.

42d3e78f26a4b20d412==