PDA

Zobacz pełną wersję : ma ktos zwinke??



Bakuś
11-11-2013, 13:24
Witam!!! Chciał bym kupic jaszczurke zwinke. Wiem ze mógł bym ja złapac ale niechce mi sie czkac do wiosny:). Ma ktos moze na sprzedaz????

AGAM
11-11-2013, 13:31
Nie możesz ani kupić ani złapać, chyba że nie będizesz jej trzymać na terenie Polski bo u nas jest pod ochroną. Kup sobie np. Podarcis sicula - jest pdobna i chyba ktoś je oferował w dziale Sprzedam.

Dominik1
11-11-2013, 13:41
...i zacznij wiecej czytać o tym co chcesz kupić!!!!!!!!!!

minok
11-11-2013, 14:50
Hehe ten post jest beznadziejny:P Rany jak można zadać tak głupie pytanie:D Bez obrazy każdy musi kiedyś zacząć:)

Bakuś
12-11-2013, 03:58
Ja zajmuje sie bardziej modliszkami!!! Ale chciał bym zacząc hodwole jaszczurek. Dowiedziałem sie ze Zwinka jest łatwa w utrzymaniu. Dlatego na początek pomyślałem o niej.

Matiik
12-11-2013, 04:25
jak dla mnie to czysta prowokacja...Przynajmniej taką mam nadzieje...

Otóz zwinka NIE jest łatwa w utrzymaniu, jej populacja ciagle spada i jest na terenie naszego kraju pod ochroną. Zwinek nie hoduje sie w terrariach, mogą to robic jedynie osoby, które otrzymały na to zezwolenie urzedu. Zwinka potrzebuje relatywnie dosc niskichn temperatur(srednio latem około 20*C) natomiata zima nalezy ja zimowac w temperaturze kilku stopni. Zwinki nie przezywaja w terrariach hobbystów dłużej niż kilka miesięcy. Jest tyle jaszczurek, egzotycznych, które sa równie ciekawe i duzo łatwiejsze w utrzymaniu-np.gekon lamparci, anolis zielony, ale najpierw trzeba na temat kazdego gatunku troche poczytać, bo moze się to żle skończyc... Aha... i aby odnosic jakiekolwiek sukcesy potrzeba wytrwałosci i cierpliwosci, a własnie cierpliwosci, jak widze po twoim pierwszym poscie, chyba najbardziej Ci brakuje...

Madzia
12-11-2013, 12:28
Dziecko od kogo to dowiedziałeś się takich rewelacji o łatwości hodowli, od kolegi z piaskownicy, który kiedyś u babci na wsi złapał zwinkę i trzymał w słoiku. Brak słów ale widać co jakiś czas ktoś z takim "problemem"musi się pojawić na forum.

kamil_hools
12-11-2013, 14:20
no to ładnie macie zwinka jest bardzo łatwa w utrzymaniu!! Ja sam kiedyś chodowałem zwinki i mi się rozmnażały w niewoli wystarczy piach i oświetlenie do prawidłowego funkcionowania zwinki!! JAk ktoś niewie i się naczytał bzdur to się niech nieodzywa!!

Dominik1
12-11-2013, 14:34
Kamilu/o to tylko ci pogratulowac możesz powiedzieć kiedy to było ? bo jak kilka lat temu tak do 3-4 to znaczy że masz niewiele rozumu, że zabierasz się rodzime gady zwłaszcza ze te są pod ochrona. tekst w stylu" piachi i światło" jest po prostu nieczym z ksiązeczki z dowcipami(to była chyba męczarnia nie chodowla),jeśli natomiast to było powyżej 4-5 lat to sądze że pamięc ci zaczyna zawodzić wyjatkowo wcześnie, aha pogratulowac ci odawgi bo ja bym wrzyciu nie wyskoczyl z takim tekstem

Ps popraw sobie profil bo niewiedomo co ty jesteś :? a co do tego skąd zdobył bakus te inwormacje to sądze że od niejakiej Dorti która do tej pory ma wpisaną w profilu zwinke:/

Bakuś
13-11-2013, 02:54
Dobra spokojnie zostawie zwinki w spokoju !!!:) Na początek postanowiłem kupic gekona lamparciego

kamil_hools
13-11-2013, 08:14
powiedział baran co wiedział!!

Chrzaniki
13-11-2013, 16:29
nie widze powodu dla których tak jezdzicie po młodym czlowieku, zwlaszcza cos o piaskownicach :))). nie lepiej normalnie napisac przecierz zrozumie, a tak to larum na pół forum a on nic zlego jeszcze nie zrobil ( zpytal zamiast lapac )

kudłaty
15-11-2013, 11:31
jEST POD OCHRONĄ fRAJER

42d3e78f26a4b20d412==