PDA

Zobacz pełną wersję : KUPIŁEM ANOLISKA



kudłaty
15-11-2013, 11:30
WITAM W CZORAJ KUPIŁEM SAMCA ANOLISA ZIELONEGO JEST AKTYWNY JE ALE JEST TEŻ BRĄZOWY
I NIEWIEM CZY PO JAKIMŚ CZASIE AKLIMATYZACJI MOŻE BYĆ TAKI JASKRAWO0 ZIELONY TERRARIUM MAM WYŁOŻONE KORKIEM ALE SĄ SZTUCZNE ROŚLINKI I NIE JEST WCALE CIEMNO MAM TEMP OK 25 C
WILG. OK 60-70% NIE WIEM CZY AKLIMATYZACJA MA JAKIEŚ ZNACZENIE JAK OSWOIĆ TE ANOLISKI
PROSZE O PORADY BO W OPISACH GÓ..O JEST!!!

Moskit
15-11-2013, 12:37
Musisz poczekać jeszcze kilka dni, do tygodnia żeby anolisek sie zaklimatyzował. Narazie powienieneś jak najmniej go denerwować i stać przed terrarium. Oswoić anolisków sie zabardzo nieda. Można je przyzwyczaić do obecności człowieka zeby nie uciekały jak otworzysz drzwiczki.
Można spróbować karmić z ręki ale to dopiero po dobrej aklimatyzacji.

minok
15-11-2013, 20:14
Po pierwsze nie pisz ciągłego tekstu wielkimi literami bo zabrania tego regulamin:P A jeśli chodzi o Anilosa to taj jak powiedział Moskit daj mu czas na zapoznanie sie z nowym terytorium. To normalne, że jest brązowy (stres). Kiedy juz nie będzie się bał twojej obecności możesz zacząć wkładać ręce do terrarium i tkie tam żeby się z tobą "zapoznał":) Nie wyciągaj go odrazu z terraium i nie denerwuj go:P
Pozdrawiam

Ciapek_anolis
16-11-2013, 04:21
anoliski służa głównie do obserwacji(dlatego warto mieć ich więcej w terra)

modliszka
16-11-2013, 08:35
Moja mimo tego że mam ją od giełdy nadal jest brazowa, ale juz nie jest płochliwa, ma w terra zielono, ciepło i wilgotno.

Ciapek_anolis
17-11-2013, 04:34
może brakuje towarzyszy?:)

Jaca16
18-11-2013, 15:15
nawet gdy bedziesz mial w terra bardzo zielono a bedziesz mial korek to i tak zawsze bedzie brazowy.Wydup korek bo to bezsens dla anolisow.Ja juz z tym eksperymentowalem i wierz mi ze to glowna przyczyna po aklimatyzacji ze jest brazowy.w koncu anolisy zielone sa nazywane ,,kameleonami''.a to ze nie da sie ich oswoic to bzdura.ja nawet felsume delikatnie oswojalem i mozna ja normalnie brac na rece.Trzeba tylko sprobowac i delikatnie sie z nia obchodzic

PMajdan
24-11-2013, 15:27
Mala riposta: co do tego oswajania to ja bym sie wstrzymal z twierdzeniem " ze nie mozna oswoic, tylko na tyle zeby z terra nie uciekaly". Wielokrotnie trzymalem na rekach parke anolisow. Kiedy je glaskalem zarowno samiec i samica zamykaly oczka -zupelnie jakby im sie podobalo. A na dodatek tylko na rekach przybieraly swoja piekna jasno zielona barwe :)

kudłaty
26-11-2013, 02:19
każde zwierze jak i człowiek ma swoją osobowość myśle że jednego da się bardziej oswoić a drugiego mniej
Co do kolorów to sie nie zgadzam widziałem jak anoliski są w terra z korkiem i są zielone kto.ś z was kiedyś powiedział że na noc robią się ciemne i się chowają ,a mój na odwrót jak pogasze wszystkie światła i wejde w nocy do pokoju jest aż seledynowy ??? co o tym myślicie???

42d3e78f26a4b20d412==