PDA

Zobacz pełną wersję : Anolis zielony kilka pytan ?



Bziak
17-11-2013, 13:47
mam kilka pytan co do tej jaszczurki czytalem opisy ale mimo to mam pytania.
Czy moge trzymac parke w takim terrarium ?? wiem ze troche male ;/ (60,30,35 dl.szer,wys) ?? a jak nie darady parki to czy wogole mozna trzymac pojedynczo te jaszczurki ?? i czy lepiej samca czy samice ?? czy tak samo sie zachowuja ??
i czy musi byc koniecznie lamoa emitujaca UVB ?? i ile taka lampa kosztuje ??

Silent_Dragon
17-11-2013, 13:50
Witam
Terrarium wcale nie jest małe :)
Mozna trzymac pojedynczo, ale sie nie poleca, chociaz ja trzymam pojedynczo. Najlepsze zestawienie to samiec + 2 samice, chociaz sama parke tez mozesz trzymac. UV-B jest niepotrzebne. Zalecam czytanie opisów!! :)
Pozdrawiam

Bziak
17-11-2013, 14:32
czytalem opisy :) i mam jeszcze pytanie bo rozmawialem zkilkoma hodowcami i roznie mowi sie czy to jest jaszczurka ktora da sie oswoic ?? czy mozna od czasu do czau wziasc na rece ??

Silent_Dragon
17-11-2013, 14:36
Witam
Tak da sie oswoic. Moja uwielbia jak biore ja na rece i glaszcze pod gardlem :)
Serio.

Pozdrawiam

Ciapek_anolis
17-11-2013, 14:43
heh , mój zmyka jak tylko włoży sie reke do terra. nie poleca sie trzymania parki bo samica może byc napastowana i meczona przez samca

Bziak
18-11-2013, 13:34
a sluchajcie bo czytalem i pytalem :) i wiele osob z ktorymi rozmawialem nie polecaja brania na rece anolisa i ze ciezo go oswoic :| i wszyscy polecili mi agame brodatna co myslicie o tej agamie ?? slyszlaem ze jest bardzo towarzysko i latwo oswaja sie prawda ?? niechcialem zakladac nowego tematu dlatego pisze w tym... i czy moge trzymc jedna sztuk w takim terra jak napisalem w temacie ?? albo moze moge trzymac dwie w co watpie ?? ;) pozdrawiam

Jaca16
18-11-2013, 15:10
agam jest trudniejsza w hodowli niz anolis i musi miec duze terra.A ci co mowia ze anolisa nie da sie oswoic to tacy ktorzy nigdy nie mieli anolisow i bzdury gadaja.Szybko sie oswajaja i maja swoje charakter ki

Bziak
19-11-2013, 05:39
widzialem kiedys na forum rozmowe na temat agamy i wsyzscy tk ja chwalili ze na poczatek to agame brodatna i ze wogole prosta w hodowli latwo sie oswajaj itd. juz nieiwem co mam sadzic :|

Darius
19-11-2013, 15:26
Agamki sa super ale terrra dla nich to jest sporawe 120-60-50 to dla jednej moglo by byc. Za mlodu sa zarloczne ale ciezko wogole porownywac anolisa z agama to dwa swiaty. Ale co wybierzesz to twoj wybor :) (polecam agamy ale tylko pod warunkiem ze masz duzo miejsca na terra a tak wogole to dobrze je trzymac w haremach ;) wiec terra jeszcze wieksze) Jesli masz malo miejsca a chcesz rozmnozyc podopiecznych to anolisy beda dobre :). Przemysl czego oczekujesz od podopiecznych i wybierz.

42d3e78f26a4b20d412==