PDA

Zobacz pełną wersję : choduje ktoś kameleony pigmejskie?



matka__
17-11-2013, 14:37
Mam pytanie jakie one są w chodowli jakie duże rosną?
Maja jakies szczegulne wymagania? Trudno sie je rozmnaża?
Jak znacie jakieś stronki z nimi bądź jakieś opisy, prosze dajcie linka na stronke.
Pozdrowionka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Melissa
17-11-2013, 17:26
Ja mam pigmejskiego kameleona krótkoogonowego Rhampholeon brevicaudatus. Te kamki dorastają do 8 cm, samce są mniejsze od samic. Trzymam go w terra o wymiarach 35x25x25, nie wymagają uvb, ale wtedy trzeba posypywać świerszcze witaminami, muszą mieć dużą wilgotność 80-90%. Czy trudno się rozmnażają- nie wiem:) Przekonam się jak moja dziewczynka (ma 4 cm a już jest dojrzała płciowo:>)
dostanie chłopczyka:D
Polskiego opisu nie ma ale masz tu link na strone:
http://www.adcham.com/html/taxonomy/species/r-brevicaudatus.html

SMITI
18-11-2013, 13:19
Mellisa- ja bym się nie opierał na tym opisie w twierdzeniu że nie wymagają one UVB. Czy ty także trzymasz te kamki z powodzeniem bez uvb ??

dr1zzt
19-11-2013, 01:25
SMITI:
(z innego opisu)
I have used halogen desk lamps as the only source of light and have never had a problem. With wild caught adults living over 2 years and still going. I have also used 5% UVB reptile florescent tubes with the same amount of success. I am still researching whether they benefit from UVB exposure if I find anything interesting I will update this care sheet, please check www.ukchameleons.co.uk for updates. Use a normal day/night cycle of 12 hours on and 12 hours off for natural lighting hours.

Jak widac koles juz eksperymentowal, z powodzeniem.

Melissa
19-11-2013, 03:57
SMITI- tak, ja trzymam swojego bez uvb w terra 35x25x25, ale oczywiscie posypuje mu regularnie jedzenie witaminami i jak na razie nie ma zadnych problemow a zwierzak jest aktywny i je bez problemu (z takimi informacjami spotkalam sie w opisach).

42d3e78f26a4b20d412==