PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!Problem z brązowym!



Ciapek_anolis
27-11-2013, 01:03
Od pewnego czasu zauważyłem że mój anolis brazowy jest jakis osowiały cały dzieś siedzy schowany terra i co najdziwniejsze wychodzi z kryjówki wieczorem jak mu zgasze oswietlenie, niczym gekon Ale nie w tym rzecz... wraz z osowiałocia przestał mi regularnie jesc i spożywac witaminy..(kiedy posype swierszcza , chodzi w terra kilka dni zanim zostanie ewentualnie wszamany, lecz po tym czasie witaminyprzecież sie wykrusza)Co mam zrobić??!!

ostatnio napisałem posta"moje obserwacje" w którym stwierdziłem że mój anolis lubi wyzsze temperatury ( w najcieplejszym z 37stopni a w najzimniejszym 30 stopnie) i wtedy jest aktywny bardziej niz dotychczas, kiedy temp była nizsza. Ale teraz zauważyłem że kiedy wieczorem temperatura spada do ok. 25-27 stopni to on własnie wychodzi z krykówki, jest jaśniutki i aktywny(a w ciągu dnia ma ciemna barwe)
A teraz pytanie :Czy przebywanie mojego jaszczura w ciagu dnia w kryjówce a wychodzenie z niej wieczorem i noca , może być spowodowane zbyt wysoka temperaturą wciagu dnia?

dr Robert
28-11-2013, 02:13
Tak, to są temperatury zdecydowanie za wysokie i zwierzę próbnuje znaleźć sobie chłodniejsze miejsce. Nie wiem czy wiesz, ale gady to zwierzęta zmiennocieplne :). W wyższej niż normalna dla gatunku temperatura ich organizm działa na zwiększonych obrotach. Na dłuższą metę nie jest to dobre. Proponuję dać w najcieplejszym ok. 30-32, w najchłodniejszym 22-24.

Ciapek_anolis
28-11-2013, 13:16
już przez dwa dnimam niższą temperature i nic sie nie zmienia , poobserwuje ja kilka dni jeszcze, a póxniej zobaczymy

42d3e78f26a4b20d412==