PDA

Zobacz pełną wersję : Agama brodata-podloze



Drake
02-12-2013, 06:38
Wiem ze agamy brodate bardzo czesto zjadaja podloze (w tym moja), wiec czy jesli dam piasek z witaminami (taki specjalny dla gadow) i moja agama bedzie go zjadac to po pewnym czasie nie zatruje sie?

Ciapek_anolis
02-12-2013, 08:44
to nie chodzi o zatrucie.. poprostu jak agama zje wieksza ilosc piasku to może sie zaczopować, bezwzgledu na to czypiasek jest witaminami czy bez..

Drake
02-12-2013, 09:10
wiem ze moze sie zaczopowac, ale jesli piasek jest z witaminami to czy agama zjadajac go moze przedawkowac te witaminy?

Ciapek_anolis
02-12-2013, 09:41
jesli zje go w mniejszych ilościach to nie(zalezy jakie to witaminy). Niektórzysądzą nawet, że to jest dobre iż agamy brodate wcinaja piasek bo cos im tam reguluje , jednak jest to bardzo ryzykowne.. Jesli dasz piasek i zauwazysz że jaszczur go wcina specjalnie , to zmień podłoże

Drake
02-12-2013, 10:08
To podloze z witaminami jest specjalnie dla gadow, jest do kupienia w wiekszosci sklepow zoologicznych, a na opakowaniu jest nawet zdjecie agamy brodatej. hmm musze sie jeszcze nad tym podlozem zastanowic, chociaz jesli agama bedzie je zjadala to powinna sama przerwac jesli uzna ze juz za duzo co nie? a moze sie myle..

Ciapek_anolis
02-12-2013, 10:21
jednak sie mylisz.. agamy niekiedy wcinają podłoże spowodu kontratu kolorów.. przez przypadek, albo naumyslnie...

Drake
02-12-2013, 11:03
To znaczy ze jesli agama zjada piasek to juz raczej nie przestanie (chyba ze sie zmieni podloze) nawet jesli bedzie czula ze juz za duzo witamin? (chodzi mi o witaminy w piasku)

Plutoo
02-12-2013, 12:08
Tu nie chodzi o witaminy... ona je piasek bo się jej tak podoba, a czy będzie to witaminizowany piasek dla gadów, czy wyprażony piasek rzeczny nie ma różnicy. Jak już pisał Ciapek_anolis może to prowadzić do zaczopowania (duuże kłopoty albo wogóle nie będzie mogła się wypróżnić). Ja radziłbym dac jej jakieś podłoże jakiego by nie jadła, coś dużego.

Ciapek_anolis
02-12-2013, 12:26
hehe , agama w sobie nie ma opcji "nie przyjmuj witamin"..jak byś jej dawał codziennie świerszcze obtaczane w witaminach to codzienniie by je jadła z pewnością...

bromba
03-12-2013, 06:52
Najważniejsze jest to żeby ona po prostu nie zjadała piasku, jak to już pisano jest to BARDZO niebezpieczne, a jak jej wsypiesz taki mineralizowany piasek to może zacząć jeść go więcej. To że na opakowaniu jest agama brodata to nic nie znaczy, ta firma na większości produktów ma zdjęcie agamy (np. na kamieniach grzewczych które nie są raczej przeznaczone dla agam), więc tym się nie sugeruj. Ja proponyję kostkę bukową tylko dużą żeby kawałki nie mieściły się jej w pysku.

Gadzinka
04-12-2013, 04:31
Moim zdaniem też zdecydowanie lepsza jest kostka.Jeśli chcesz używać piasku,to używaj ale dopuki twoja agamka go nie je.Jeśli je to wymień podłoże i to szybko.Obrazkami się nie sugeruj.Widziałam już na odrażkach piasku węże,których nie wolno na nim trzymać.Obrazki są po to,żeby przyciągnąć nasze oko,im zależy tylko na sprzedaży.Nie zastanawiaj się,jak je to wymianiaj piasek!!

42d3e78f26a4b20d412==